«Рюрік. Київський літопис» — історичний бойовик, епічна легенда, що розповідає про великого воїна конунга Рюрика, про зародження та становлення нової держави Київська Русь (ІХ століття). Сюжет будується на політичних та релігійних інтригах між варягами, словянами та Візантією. Сценарій насичений бойовими сценами, маловідомими історичними фактами та любовними історіями.
Сюжет розгортається у ІХ столітті, біля східних словян — Ладозі.
Словяни відмовляють Варягам у виплаті данини та виганяють їх за море. У битві гине спадкоємець ладозького князя Гостомисла. Убитому горем Гостомислу сниться віщий сон.
Волхви пояснюють сон, говорячи про Рюрика, онука Гостомисла від дочки Умили, що живе на Балтиці. Він має бути покликаний замінити Гостомисла. До цього часу Рюрік вже став відомим на все балтійське узбережжя варязьким воїном, який мстив за вбитого батька і відібрані датським Королем родові землі. Рюрік охоче приймає пропозицію словян очолити їхні племена, сподіваючись створити міцне військо, для повернення відібраних земель батька. Поруч із Рюриком його побратим Олег, який таємно закоханий у дружину Рюрика та бере участь у політичній змові з боку норвезького короля. Дочка короля є двоюрідною сестрою Олега і він кровно зацікавлений у тому, щоб Рюрік одружився на сестрі.
Політичні інтриги, родові відносини та релігійні впливи змінюють плани Рюрика.
Під піклуванням Олега син Рюрика Ігор у 4 роки стає Князем Київської Русі.