Як свідчить назва, це книжка для іноземців. Але хто такий іноземець? Ви — з їх числа? Словники стверджують, що це люди, які не є громадянами якоїсь країни. Але для нашої книжки це несуттєво. Я ж розумію: іноземці стосовно США — це ті, хто недостатньо добре знайомий із культурою Сполучених Штатів. Можна бути громадянином США іноземного походження, але не знати сутності нашої країни тою мірою, як це необхідно.
Такими іноземцями є люди, які народилися деінде, натуралізувалися в нас понад 20 років тому, але все ще змагаються з нашим способом життя й нашою мовою – і хочуть знати більше. За визначенням іноземцями можуть вважатися американці в першому поколінні, чиї батьки не виховували своїх дітей у дусі нашої культури. Іноді вони так чинять із найкращими намірами, навчаючи молодь у приватній школі своєю рідною мовою. Діти за це тяжко розплачуються, бо не можуть вписатися в американський спосіб життя. Є чимало таких прикладів.
Ця книжка змальовує цілісну й відверту картину Америки та її народу для іноземців, які лише виграють від того, що краще знатимуть нашу країну. Той, хто належним чином поінформований, справляє позитивне враження на своїх американських колег. Зрештою, це, ймовірно, сприятиме його особистому успіху в справах із нами, американцями – наприклад, у просуванні по службі, навчанні, міжособистісних стосунках.
Кожен із 26 розділів — нова барва для повноти палітри, необхідної для змалювання образу Америки і нас, американців. Розділи згруповані у чотири секції, кожна з яких може бути окремою книжкою.
Секція І — Американська спадщина. Тут розглянемо історичні передумови того, чому Америка та її громадяни стали такими, якими є нині. Щоб мати цілісне бачення, важливо спочатку зрозуміти це.
Секція ІІ — Американська культура. Тут описано, хто ми є як нація та які ми у повсякденні — від звичаїв і етикету до поглядів американців на освіту, літературу, кіно та чимало іншого. Навіть на те, хто такі іноземці і що вони думають про нас.
Секція ІІІ — Бізнес по-американськи. Тут пояснюється, яке наше бізнес-середовище, як ми ведемо справи, наші традиції у цій сфері та чому американський бізнес є успішним у світі. Також подається інформація про те, як провадити справи з американськими бізнесменами, як іноземцям почати і вести далі бізнес, а також як збільшити шанси бути найнятим американським роботодавцем в Америці чи за кордоном.
Секція ІV – Мова Америки. У цих розділах — практичні поради тим, хто бажає покращати свою англійську граматику, розмовну і писемну мову, комунікаційні навички, поліпшили вимову. Помилки, які роблять іноземці, можна виправити, прислухаючись до простих рекомендацій, – це суттєво покращить враження про вас.
Наголос у цій книжці робиться на те, якими є ми у США й за кордоном, у вашій країні, як роботодавці, колеги по роботі та вчителі. Лише ви самі можете робити висновок про те, чи вдалося вам наблизитися до всіх проявів нашої культури у стосунках з нами як на американських теренах, так і в себе вдома. Ми не сподіваємося, що ви змінюватимете свою культуру більшою мірою, ніж ми змінюємо свою, маючи справу з вами. Має бути обопільний компроміс: і розуміння наших відмінностей, і певне узгодження — у ваших інтересах, щоб ми краще одне одного сприймали та одне до одного ставилися. Відповідно, ви можете знехтувати якимись розділами цієї книжки, натомість інші стануть вам у нагоді. Її обсяг свідчить про те, що вона — для багатьох.
Видання книги здійснено за підтримки Посольства США в Україні.