Майкл Корлеоне, перебуваючи у вигнанні на Сицилії, отримує від батька важливе завдання — допомогти Сальваторе «Турі» Ґільяно втекти до США. Турі — італійський Робін Гуд, що разом із бандою бореться за свободу простих людей, — став на шляху самого capo di tutti i capi сицилійської мафії — дона Кроче. На нього оголошують полювання: живим або, що ще краще, мертвим.
Чи вдасться Майклу Корлеоне врятувати Ґільяно? Адже проти них найвпливовіші сили Сицилії...
«Сицилієць» Маріо П’юзо — це вибухова суміш сили мафії, відчайдушного героїзму і зла небаченого масштабу.
Чому варто прочитати
• Продовження легендарної кримінальної саги Маріо П’юзо.
• Роман екранізований режисером Майклом Чіміно з Крістофером Ламбертом у ролі Сальваторе Ґільяно (1987)
• Сюжет побудований на реальній історії життя відомого сицилійського Робін Гуда Сальваторе Ґільяно.
Про автора
Маріо П'юзо (Mario Puzo) — американський письменник, автор романів «Хрещений батько» (The Godfather, 1969) та «Сицилієць» (The Sicilian, 1984), кіносценарист і журналіст. Дворазовий лауреат премії «Оскар» (1972 та 1974 роки).
Цитати:
Сицилія — це земля трагедій. Тут немає довіри. Немає порядку. Тільки жорстокість і зрада.
Сицилійці жахаються правди. Всякі тирани та інквізитори тисячі років мордували їх за правду. Римський уряд вимагав правди через свої закони. Священник вимагав правди на сповіді під страхом вічних мук у пеклі. Але правда була джерелом влади, важелем впливу, то чому б сицилійцям так просто розкидатися нею?
Вони йшли під зоряним склепінням. Озброєний до зубів юнак і його товариш впивалися ароматом далеких лимонних садів і польових квітів і насолоджувалися раніше не знаним спокоєм. Він більше не безпорадний перед лицем якогось випадкового ворога. Він більше не плекає всередині себе ворога, який ставив під сумнів його відвагу. Якщо однією силою волі він уже раз заборонив собі вмирати і змусив роздерте тіло зростися назад, то зможе ще раз. Він більше не сумнівається, що попереду його чекає велична доля. Він вдався до тих же чарів, що й середньовічні герої, які не могли загинути, допоки не звершать свої історії, допоки не здобудуть славетних перемог.
— Чи я приніс мало книжок з історії? Той, хто не знає історії людства за останні дві тисячі років, живе у темряві, — тут він на кілька секунд замовк, а потім своїм повчальним професорським тоном провадив далі: — Це скелет воєнної машини, яку дві тисячі років тому сюди привів карфагенський полководець Ганнібал, коли переходив через ці гори, аби знищити імперський Рим. Це скелет одного з бойових слонів, до того не бачених на цьому континенті. Уявляю, як сильно вони жахали римських солдатів. І все ж, вони нічим не зарадили Ганнібалу — Рим здолав його і Карфаген було знищено.
Уривок з книги