Історичний роман про любов і Одесу. Про зсув часу і злам епох. Про еміграцію і про те, як війна руйнує, а життя — перемагає. Про відчуття і поклик, і про те, якою самобутньою і незрівнянно прекрасною була наша Одеса сто років тому.
Це роман-мемуари, роман-листування. Афіни, 1922 рік. Молода жінка Сонєчка пише листа своєму другові у Константинополь. Вона при надії та збирається заміж. У листах вона згадує своє минуле в Одесі — чергу спогадів про дитинство і юність у колі єврейської інтелігенції, про всі випробування епохи, про війну, більшовицьку окупацію та порятунок на кораблі в ніч січневої евакуації в 1920 році.
Але головне місце в її листах посідає історія життя і кохання з її першим чоловіком. Він, відомий одеський лікар, визнаний зниклим безвісти. І тепер усе: від їхньої першої зустрічі до останньої ночі, — складає хроніку цієї складної, але непохитної любові.
Про авторку:
Соня Капинус народилася у Харкові, закінчила ХНУ ім. В. Н. Каразіна, за освітою — філолог. Сфера наукових інтересів — одеський культурний міт та одеський текст першої третини XX століття.
У 27 років вступила на філологічний факультет (друга вища освіта). Почала писати, опанувала копірайтинг, виросла до авторських матеріалів про мистецтво та архітектуру, але відчувала, що цього недостатньо.
Влітку 2020 року Соня прийшла на курс Jack Grapes Method Writing й її життя розділилося на «до» та «після». Вже у вересні написала перші розділи дебютного роману, а завершувала роботу під час бомбардування Києва та Одеси.
Зараз Соня працює над своїм другим романом.
Уривок з книги