Шити ковдру з клаптиків - заняття, цікаве всім. Для гри в Печворк тобі допоможе логіка і просторове мислення, бо доведеться будувати стратегії й дотримуватися певної тактики під час створення полотна. У гру можуть грати тільки двоє учасників та як у тетрісі заповнювати поле фігурами-клаптиками.
Основна мета настільної гри Печворк (Patchwork) - це пошиття ковдри. Але не варто думати, що вона розроблена тільки для дівчаток або бабусь. Шити ковдру з клаптиків - заняття, цікаве всім.
Для гри в Печворк вам станеться в нагоді логіка і просторове мислення, бо доведеться будувати стратегії та дотримуватися певної тактики. У гру можуть грати тільки двоє учасників та як у тетрісі заповнювати поле фігурами-клаптиками.
Печворк одна з найкращих дуельних ігор від Уве Розенберга по праву посідає 77 місце в загальному рейтинзі BGG, 3 місце серед абстрактів та 8 місце серед сімейних ігор. А також має купу нагород і номінацій і постійно попадає у різноманітні топи впливових блогерів та гравців. І тепер ця гра є й українською мовою.
У грі Печворк немає голок та ниток, але є:
- клаптики з яких збираються покривала;
- доріжка часу по якій переміщаються маркери часу гравців;
- ґудзики які є ігровими монетами;
- покривала - поля на які викладаються клаптики.
Для початку розкладіть всі клаптики випадковим чином навколо доріжки часу і помістіть нейтральну фішку перед тайлом, що складається з двох клітин. Кожен гравець бере 5 ґудзиків і гра починається!
Кожен хід гравець може купити будь-який з трьох тайлів (шматочки тканини), які розташовано за годинниковою стрілкою після нейтральної фішки. Цей тайл гравець розміщує на своєму покривалі по принципу тетріса, щоб заповнити всі дирки. За розміщення тайла на покривалі гравець витрачає час який вказано на тайлі.
Гравці роблять хід не по черзі, а в залежності від того, чия фішка знаходиться ззаду на доріжці обліку часу. Таким чином один гравець може зробити кілька ходів поки його фішка знаходиться позаду фішки суперника.
Крім цього, гравець може отримати ґудзики, просто пересуваючи свою фішку на полі обліку часу вперед фішки суперника. При цьому він отримає стільки ґудзиків, скільки клітин пройшла його фішка.
Кожен раз, коли фішка гравця перетинає ґудзик на полі обліку часу — він отримує дохід, за кількістю ґудзиків на своєму полі-покривалі.
Хто збере більше ґудзиків та не залишить дірок на своєму покривалі той і переможе.