Книжка фахівця з нейролінгвістичного програмування Джозефа О’Конора та експерта з інноваційного лідерства Ієна Макдермотта про найефективніші методи розв’язання проблем і стратегії мислення.
ПРО КНИЖКУ
Наш світ — складна система. Ми не розуміємо багатьох речей, а тому мимохіть стаємо їхніми заручниками. Що більше зусиль докладаємо, то менш досяжною видається наша мета, а старі проблеми повертаються й накопичуються. Щоб узяти контроль над власним життям, варто навчитися системного мислення, адже тільки розуміючи справжнє підґрунтя подій, ми можемо змінювати на краще власні дії та довколишній світ. Системне мислення впорядковує думки та вчить бачити закономірності в подіях. Це вміння дає нам змогу підготуватися і навіть впливати на ці події.
ДЛЯ КОГО КНИЖКА
Книжка для всіх, хто цікавиться саморозвитком, методиками вирішення проблем, розвитком ефективних стратегій мислення.
ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА
Практичні поради авторів змінять ваше світосприйняття і допоможуть прокладати шлях до успіху в будь-якій сфері життя — від фізичного здоров’я та сімейних стосунків до керування бізнесом і фінансовим становищем.
ПРО АВТОРА
Джозеф ОКонор — консультант і практик із нейролінгвістичного програмування. Співзасновник і директор тренінгових та консалтингових компаній Lambent і ROI Coaching. Співзасновник Міжнародної спільноти коучів. Консультував такі компанії, як Citibank, British Airways, HP Invent, Petrobras. Автор 17 книжок про нейролінгвістичне програмування, комунікативні навички, системне мислення та особистісний розвиток.
Ієн Макдермотт - авторитетний фахівець з інноваційного лідерства, письменник. Засновник і директор International Teaching Seminars — провідної британської компанії у сфері навчання нейролінгвістичного програмування, коучингу та нейронаук.
ЦИТАТИ
Про системне мислення
Системне мислення наочне, тому його легко зобразити у вигляді схеми. Ви креслите схеми циклів зворотного зв’язку, і перед вашими очима система набуває форми. Ви можете з нею проекспериментувати, вдатися до мозкового штурму, щоб подумки провести ці зв’язки угору, вниз чи вбік. Водночас ви не лише прокреслюєте систему, ви спрямовуєте думку для розуміння системи; ви окреслюєте свої процеси мислення, щоб побачити власні ментальні моделі в системі.
Про графічне зображення історій
Графічне зображення системи схоже на графічний роман. Це можуть бути історії кохання, історичні романи, трилери або детективи. Звичайні, захопливі, трагічні чи комічні. Деякі історії — постійні фаворити, а в них сюжети проявляються під різними масками. Якщо ви хоч раз казали собі: «Чому це постійно зі мною відбувається?», — ви знаєте, що це за відчуття. Деякі сюжети складні, інші простенькі. Жоден із них не гарантує вам happy end, адже закінчення історії творите ви.