kniga.biz.ua

Дреди, батли і «стіли». Два століття субкультур в Україні (Предзаказ)

Код: 2100027291
В желаемые
Доставка
БЕСПЛАТНАЯ при стоимости заказа от 990 грн
50 грн Укрпочта на отделение
80 грн Новая Почта на отделение/почтомат
95 грн доставка курьером
Подробнее

Оплата
Наличными или на терминал при получении, Безналичными, Visa/MasterCard
Автор Дарья Анцибор
Издательство Лабораторія
Год 2024
ISBN 978-617-836-789-3
Обложка твердая
Язык Украинский
Формат 60х90/16 (145х215 мм.)

О книге Дреди, батли і «стіли». Два століття субкультур в Україні

Екскурс в історію молодіжних субкультур в Україні.
 
Думаю, для багатьох ця книжка стане спробою пізнати історію та культуру України під новим кутом. Для інших це буде в першу чергу така собі мандрівка в ностальгійне минуле. Чимало з вас захочуть розпитати своїх батьків, дядьків і сусідів про те, що ж вони слухали раніше, як діставали улюблені альбоми та які проблеми мали через свої вподобання…
 
Уявіть: ваша мама могла ставити ірокез на пиво і ходити в легендарний клуб «Бінго» на Святошині, а тато міг у цей час читати реп у широких штанях з секонду «Одяг з Європи», стоячи на сходах закинутого ДК (дому культури) в районному центрі на Херсонщині. 
 
Дар’я Анцибор, авторка
 
Чорний одяг, темне, пофарбоване волосся й підведені очі; прогулянки на цвинтарі, специфічна музика та вірші про смерть; широкі штани, реп і графіті на стінах; металеві ланцюги, поголені голови з ірокезами й «стіли» — навколо існування субкультур десятиліттями точаться різноманітні дискусії.  Дехто називає їх даниною підлітковому бунтарству, а інші вважають радикальними течіями, які можуть містити загрозу для суспільства. Але що насправді ховається за яскравими образами і які цінності транслюють ці, на перший погляд, «дивні» угрупування? Який зв’язок між першими субкультурами, які виникали на території України, й сучасністю? І чому декому з нас саме так хочеться представляти себе світові?
 
Українська фольклористка й антропологиня Дар’я Анцибор дослідила, як українська молодь впродовж століть виборювала своє право на культурну ідентичність — від перших течій в періоди імперських та радянських часів й аж до незалежності.
 
Правопис імен та тексти анотацій не є остаточними і можуть змінюватися. Орієнтовні дати виходу книжки повідомлятимемо згодом у наших соціальних мережах.
 
Чому варто прочитати 
• Книжка-мандрівка яскравим світом субкультур, які впродовж століть розбурхували уяву, змінювали суспільства та боролись за власні цінності.
• Як виникали й розвивалися молодіжні субкультури в Україні: умови, традиції, історія та виклики, які вдавалось долати себе у спільнотах однодумців.
• Розвінчує міфи та відкриває секрети різноманітних культурних течій за допомогою глибокого антропологічного аналізу й спілкуванню з представниками субкультур.
 
Про авторку:
Дар’я Анцибор — кандидатка філологічних наук, фольклористка й антропологиня (в минулому — біґьорл Dash, яка 7 років була частиною брейкінг-спільноти). Авторка книжки про різдвяно-новорічні традиції  в Україні  «Під подушку чи під ялинку?». Працює в Державному науковому центрі захисту культурної спадщини від техногенних катастроф. Веде антропологічно-фольклористичний телеграм-канал «Гриби, гроби і дисертації» та є співавторкою подкасту «Пороблено». 

Добавить свой отзыв о книге
Оставить свой отзыв:

Рекомендуем

Тайм-менеджмент. Збірник самарі ...
Коллектив авторов
Полон ...
Валерия «Нава» Субботина
Гідність — це правдивість ...
Игорь Козловский
Посібник біохакера ...
Олли Совиярви,Теэму Арина,Яакко Халметоя

Книги автора/издательства

Втрачені квіти Еліс Гарт ...
Холли Ринглэнд
Маленькі пташині серця ...
Виктория Ллойд-Барлоу
Стратегування в умовах невизначенос ...
Владимир Савчук, Дмитрий Ковалев
Фігури світла ...
Сара Мосс

Сегодня купили