Эта книга входит в
Комплект "Робота з емоціями" для підлітків
(Цена комплекта ниже суммы цены каждой из книг отдельно)
Чергова неймовірна книжка інфографіки серії «Чому не вчать у школі».
У цій книжці ми зібрали все, що потрібно знати про почуття і як із ними жити. Як зрозуміти, що ти відчуваєш? Це буває складно для кожного з нас. Ще складніше усвідомити, що робити із почуттями. Як ними ділитися? Як будувати взаємини, не ображаючи і не ображаючись? Чи варто показувати злість? Звідки черпати радість і щастя? Що таке любов до себе і як її вирощувати? Короткі візуальні відповіді на найголовніші питання, простою і зрозумілою навіть дитині мовою.
Менше слів — більше сенсу!
Успіх в особистій та соціальній сферах життя на 80% визначається рівнем розвитку емоційного, і лише на 20% — рівнем класичного інтелекту. Саме емоційний інтелект перетворює звичайних людей на яскравих, привабливих та харизматичних. «Що ж це таке – емоційний інтелект?» — запитайте ви. Це і емпатія, і адекватна самооцінка, і вміння знаходити спільну мову з оточенням, і багато іншого.
Діти, які мають емоційний інтелект, безперечно стають лідерами в будь-яких сферах, вони здатні організувати громадську діяльність, вирішити проблеми, взяти на себе відповідальність і тому в майбутньому з легкістю зможуть досягти будь-яких вершин.
Спеціально для юних бунтарів, сором’язливих, чутливих і всіх-усіх-усіх, кому важливо розвинути емоційний інтелект, ми підготували книжку інфографік «Я відчуваю… Що?», присвятивши її емоціям, які в пубертатний період часто домінують над підлітком і стають каменем спотикання у взаєминах із собою та оточенням. Ми докладно розібрали, як розпізнати їх, прийняти і прожити конструктивно.
Одного разу взявши до рук цю книжку, ви не зможете відкласти її і не читати. Вже вдруге ми виконали нездійсненне завдання, помістивши таку широку тему у 108 яскравих сторінок із незабутніми образами, які назавжди залишаться з вашою дитиною.
Ось повний список тем, що увійшли до книжки:
Що таке почуття узагалі?
— Почуття й емоції — що це?
— Навіщо ми відчуваємо?
— Як виникає почуття?
— Я — це мої почуття й емоції?
— Емоції дають чи забирають енергію?
Які бувають почуття?
— Я не розумію, що відчуваю
— Як читати емоції за тілом?
— А емоції бувають «поганими» чи «хорошими»?
— Чи можна відчувати лише те, що приємно?
Я відчуваю...
— Я відчуваю злість
— (Не) відчуваю радості?
— Соромлюся і звинувачую себе
— Сумний та невеселий
— Емоції «Фу-у-у»
— Мені тривожно, я боюся
— Мій страх — мій дах?
— Ну-у-удно!
— Овва! Ось це так!
— Мені так прикро!
— Де живе кохання?
— Одразу багато емоцій — як розібратися?
Що робити із почуттями?
— Чи можна сховатися від почуттів?
— Просто зупинитись і спостерігати? Серйозно?
— Як же бути з емоцією: визнай і відпусти
— Хто живе у твоїй голові: критик чи вболівальник?
— Лабораторія почуттів: що ще на мене впливає?
— Моє тіло й емоції пов’язані?
— А що для тебе «щастя»?
— Як говорити про свої почуття?
Що відчувають інші?
— Розумію себе, розумію — інших?
— Як зрозуміти почуття друга?
— Як полагодити дружбу, коли ви скривджені?
— Як виявляти любов і турботу? Вивчи мову!
— Що відчувають батьки?
— Як ми переживаємо разом
— «Інший» — отже, «кепський» чи «небезпечний»?
— Як спілкуватись, щоб не завдати душевного болю іншим?
ЦИТАТИ З КНИГИ
Навіщо вивчати емоції?
ЛІПШЕ РОЗУМІЄШ СЕБЕ Й ІНШИХ: Кожна людина щось відчуває й діє під впливом почуттів. Усвідомивши свої почуття, ти краще розумітимеш себе і людей навколо. ЛІПШЕ КЕРУЄШ СВОЇМИ ПОЧУТТЯМИ: Навчившись усвідомлювати причини своїх емоцій і прогнозувати реакцію, ти отримуєш ключ до керування своїми почуттями й діями.
Навіщо ми відчуваємо?
Ти зустрічаєш людину й розумієш, що почуваєшся біля неї комфортно і хочеш із нею спілкуватися. Як це можна зрозуміти, якщо ви знаєтеся 10 хвилин? Тобі допомагають почуття й емоції — це твоя суперздатність сприймати світ і миттєво реагувати на все, що стається навколо й усередині тебе.
Коли страх та тривога не потрібні?
Більшість сучасних людей не живе серед диких тварин і первісних небезпек. Зараз чимало страхів не допомагає, а вадить спокійному життю.
Чому мені нудно?
Найчастіше ми стикаємося з нудьгою на самоті. Звичка все робити разом породжує розгубленість наодинці з собою. А ще ми звикли постійно щось робити, слухати чи дивитися. У нашому житті майже немає митей тиші. Ми їх боїмося й одразу намагаємося заповнити. Проте саме самотність і тиша дають час і простір для себе, своїх ідей, думок, винаходів.
Що робити з сильним відчуттям?
1 Сконцентруйся на відчутті й дай йому визначення. 2 Назви, яка емоція його спричинила. 3 Скажи собі: «Це нормально, це відчуття тимчасове».
Без одного немає іншого
Без смутку радість потьмяніє. Без тривоги ти не зрозумієш, що зараз відчуваєш спокій. Так само ми радіємо весні після тривалої зими. Тільки завдяки порівнянню почуття розкриваються яскраво й повно. Вимикаючи неприємні почуття, ти втрачаєш будь-які.
У чому різниця між почуттями та емоціями?
ЕМОЦІЯ: Те, як ти реагуєш на подразник. Емоція — мов звук однієї ноти, вона з’являється на короткий час і швидко минає. Зазвичай емоція зразу відбивається на обличчі й у тілі. ПОЧУТТЯ: Те, як ти ставишся до чогось чи до когось упродовж тривалого часу. Почуття — мов ціла мелодія з безлічі нот. Вони можуть жити в нас роками і теж позначаються на нашому тілі, тільки глибше. ПОЧУТТЯ: Те, як ти ставишся до чогось чи когось тривалий час. Почуття як ціла мелодія з безлічі нот. Вони можуть жити в нас роками і теж відбиваються в нашому тілі, тільки глибше.
Я — це мої почуття та емоції?
Корабель без капітана ніколи не зможе плисти — під час бурі хвилі кидатимуть судно на скелі, а під час штилю воно стоятиме на одному місці. Те саме діється з людиною, котра не розуміє своїх емоцій. Емоції й почуття — тільки одна з частин нашого «я». Вона вельми важлива й часом здається, що вона панує в нашому житті. Втім, можна навчитися відокремлюватися від своїх почуттів.