Здорове харчування стало свого роду трендом у сучасному суспільстві. Відомі експерти діляться порадами й рекомендаціями щодо збалансованого раціону, а медіа активно популяризують здорові харчові звички. Але збірник самарі «Їжа, що змінює життя» переверне всі ваші знання про те, як правильно харчуватися. Без перебільшення можна сказати, що у ваших руках — ключ до здоров’я. І скористатися ним має кожен, хто прагне досягти амбітних цілей і прожити довгі роки.
Сьогодні у всьому світі величезну частину інвестицій витрачають на розвиток діагностики й лікування. Вважають, що це найперспективніші сфери, які надалі забезпечать якнайкращі показники здоров’я населення. Тим часом превентивні заходи — зміна харчування і щоденних звичок — можуть дати помітний і швидший результат.
Однак усі режими харчування не можуть бути однаково ефективними. Як не заплутатись у такому багатому й різноманітному переліку дієт? Яка система харчування корисна для здоров’я, а не тільки здатна розв’язати короткострокове завдання скинути вагу? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете у збірнику самарі «Їжа, що змінює життя».
Ця книжка буде корисною тим, хто хоче навчитися свідомо ставитися до свого здоров’я, звертаючи увагу всередину себе, відстежуючи найменші зміни, розглядаючи альтернативи і ставлячи під сумнів будь-які істини.
Насправді ми не знаємо, яка межа наших здібностей. Замість того щоб бездумно погодитися з поширеними твердженнями, запитайте себе, куди ви хочете прийти, яким хочете бути. Це допоможе вам прокласти маршрут і зробити щонайменше кілька кроків у бік бажаного, а, як ви знаєте, навіть незначні на перший погляд зміни можуть привести до визначних результатів.
Читаючи цю книжку, ви:
• дізнаєтеся все про палеодієту — систему харчування наших предків, яка вбудована в наші гени і робить нас здоровими, стрункими й енергійними;
• зрозумієте, що більшій частині хвороб, які дошкуляють нам, можна запобігти, просто вилучивши з раціону деякі продукти;
• переоціните свій раціон, зважитеся на сміливий опір і бойкот щодо продуктів, які нам нав’язують, а також зробите перші кроки на шляху до створення здоров’я, свого і своєї сім’ї;
• навчитеся долати почуття безпорадності й розпачу: ці емоційні стани блокують роботу імунної системи на клітинному рівні; медитація, йога, робота з психологом допоможуть вам відчути цінність життя і почути сигнали вашої душі;
• станете уважніше й делікатніше ставитися до свого мудрого організму, і тоді вам буде комфортно у вашому тілі, ви житимете довше і щасливіше;
• засвоїте, що з усіх методів треба вибрати мінімум найефективніших — це так звана мінімально ефективна доза (МЕД), що потрібна для досягнення результату;
• зміцнитеся на думці, що наш головний обмежувач не фізичне тіло, а розум: те, що ми сприймаємо як незаперечну істину, відображає лише один із можливих аспектів реальності;
• відкриєте таємну силу овочів, фруктів, трав і спецій;
• розкриєте правду і брехню про фастфуд, харчування та сучасну медицину.
До збірника самарі «Їжа, що змінює життя» ввійшли дванадцять світових бестселерів:
«Палеодієта» Лорена Кордейна.
«Їжа і мозок» Девіда Перлмуттера.
«Сіль, цукор і жир» Майкла Мосса.
«Антирак» Девіда Серван-Шрайбера.
«Китайське дослідження» Коліна Кемпбелла за участю Томаса Кемпбелла.
«Внутрішня історія» Джулії Ендерс.
«Досконале тіло за 4 години» Тімоті Ферріса.
«Наука і технології вічної молодості» Сергія Янґа.
«Проти годинникової стрілки» Еллен Ланґер.
«Їжа, що змінює життя» Ентоні Вільяма.
«Богиня глюкози» Джессі Інчаспе.
«Метаболізм від лукавого» Роберта Ластіґа.
Природа подбала про те, щоб у нормі наш організм працював як годинник. А ми можемо допомогти йому в цьому — менше піддаючи себе стресовим ситуаціям і правильно харчуючись. Хай їжа не тільки насичує, а й зцілює!
ЦИТАТИ
Змова виробників
Цукор майже не має конкурентів у здатності посилювати потяг до їжі. Виробники це знають і не мають наміру зупинятися на шляху до збільшення його частки у своїй продукції.
Диво-їжа
Куркума, яка входить до нашого раціону як приправа, має антиоксидантні і протизапальні властивості, а отже, теж добре впливає на роботу мозку. Куркумін, що є у складі куркуми, може активувати гени, які виробляють велику кількість антиоксидантів.
Чи шкідливий холестерин?
Холестерин становить п’яту частину ваги мозку. Його завдання — створювати мембрани, які оточують мозкові клітини. Мембрани слугують захистом і проводять хімічні компоненти.
Інсулін і харчування
Очищене борошно, рис, картопля, газовані напої засвоюються досить швидко і стимулюють викид інсуліну, який перетворює невитрачені вуглеводи на жир. Водночас вуглеводи в овочах, наприклад, містять клітковину й воду, які уповільнюють їх засвоєння і дають змогу тримати рівень інсуліну на досить стабільному рівні.
Глютен
Часто організм погано перетравлює глютен. Липкі властивості речовини заважають засвоєнню поживних елементів. Через нього погано перетравлена їжа залишається в кишечнику як липка паста, подразнюючи його оболонку. Як наслідок — перелік дискомфортних хвороб: закреп, діарея, нудота, біль у животі.
Підступна сіль
Якщо ви свідомо не солите своєї їжі — це добре, проте пам’ятайте, що ваш раціон все одно містить більше солі, ніж потрібно. Більша частина цієї солі потрапляє в наш організм з обробленими продуктами — навіть з тими, які вважаються корисними.
Фрукти й овочі VS рак
Фрукти й овочі уражають ракові клітини двома способами: за допомогою антиоксидантів і мінералів, які містяться в них і перешкоджають розвитку раку, і за допомогою «фітохімічних сполук» — поживних речовин, смертельних для ракових клітин.
Харчування людей епохи палеоліту
Майже всі вуглеводи мисливці-збирачі одержували з дикорослих некрохмалистих фруктів і овочів. Отже, вони споживали значно менше вуглеводів і набагато більше клітковини, ніж міститься в сучасному раціоні.
Уривок з книги