Эта книга входит в
Комплект книг "Коротка історія: філософія, релігія, наука"
(Цена комплекта ниже суммы цены каждой из книг отдельно)
Якщо від згадки про науку ви уявляєте мікроскопи чи пробірки, то маєте рацію. Але тільки частково. Наука виникла задовго до появи лабораторій, і рухала її людська цікавість (спойлер: не завжди у правильному напрямку).
Чи знали ви, що першими «науковцями» були жерці? Чи що появі дистиляції і спиртних напоїв ми завдячуємо алхімікам? До речі, слово «спиртний» походить від латинського spiritus, тобто «дух»(от же ж ці алхіміки!). А чи задумувались, що сучасна анатомія завдячує препарації страчених? Або що таблиця Менделєєва стала прогнозом: вона містила клітинки для елементів, які людство відкриє згодом? Чи що Ейнштейн працював у патентному бюро й тільки у вільний час захоплювався фізикою? Та й так натхненно, що здобув за це хобі Нобелівську премію.
Ця книжка закохає в науку. Або ж принаймні зробить вас допитливішими, а життя — цікавішим.
ПРО АВТОРА
Вільям Байнум — почесний професор історії медицини Університетського коледжу Лондона. Автор і редактор низки публікацій, зокрема «Великих відкриттів у медицині». Автор понад десятка книжок.
ВІДГУКИ
Наука — це не сухий перелік даних. Це тисячі років питань, які люди ставили про Всесвіт. Автор перетворює цю людську сагу на дивовижну історію. Хай це і коротка історія, але в ній є місце для галактик, комп’ютерів, хімії, еволюції та багато іншого.
Карл Циммер, автор книжки «Планета вірусів»
Коротка історія, але ретельно продумана. Байнум майстерно об’єднав масив матеріалу в легку для розуміння оповідь. Краще викладену історію науки годі й знайти.
Бернард Вуд, автор книги «Еволюція людини: дуже короткий вступ»
Уривок з книги