Нас вчать, що люди за своєю природою егоїсти й керуються насамперед власними інтересами. Але що, якщо це неправда? Бестселер Рутґера Бреґмена пропонує новий погляд на останні 200 000 років людської історії, намагаючись довести, що ми налаштовані на доброзичливість і співпрацю, а не на конкуренцію.
Ця книжка розвінчує низку експериментів про те, що люди в критичних умовах будуть поводитися підло, егоїстично та думати тільки про себе. Натомість автор подає маловідомі реальні історії, які свідчать про протилежне. Наприклад, про братів-близнюків, які опинившись на різних сторонах боротьби під час апартеїду в ПАР, врешті об’єдналися разом з Нельсоном Манделою заради миру, або групу з шести дітей, які опинилися на безлюдному острові внаслідок корабельної катастрофи, але вижили завдяки співпраці.
Повірити у доброту людей не так вже й легко, адже навколо нас чимало історій про злочини, обман і зради. Та навіть якщо заяви Рутґера Бреґмена сьогодні звучать надто революційно, то трохи оптимістичного погляду на людство нам точно не завадить.
Про автора:
Рутґер Бреґмен — один із найвидатніших молодих мислителів Європи. 27-річний історик і письменник, опублікував чотири книги з історії, філософії та економіки. Його «Історія прогресу» була удостоєна бельгійської премії Liberales за найкращу публіцистичну книгу 2013 року. Голландське видання «Утопії для реалістів» стало національним бестселером і викликало рух за базовий дохід, який незабаром потрапив у міжнародні заголовки. Брегман двічі був номінований на престижну Європейську премію преси за свою журналістську роботу в The Correspondent. Публікується у The Washington Post та BBC.
Чим хороша ця книжка:
♦ Ця книжка доводить: людство процвітає в умовах кризи, а наші вроджена доброта і співпраця були найбільшими факторами такого довгострокового успіху людей як виду.
♦ Рутґер Бреґмен реконструює історію людства, починаючи із виникнення людини розумної та демонструє, що інстинкт допомагати один одному має стійку еволюційну основу.
♦ Автор розвінчує наукові дослідження, які стверджують, що людська природа є лихою та небезпечною. Найвідоміші з них — це експеримент Стенфордської в'язниці та експеримент Мілграма.
♦ Книжка стала бестселером у світі та увійшла до 50-ти кращих нонфікшн книжок за версією The Washington Post.
Відгук
Книжка змусила мене поглянути на людство з нової точки зору і закликала переосмислити багато давніх переконань.
Ювал Ной Харарі, автор світових бестселерів "Sapiens" та "21 урок для 21 століття"