Такої книги в українській філософії ще не було. Книга «Метафізичні варіації: Марґіналії до «Трактату про істину» – це спроба налаштувати оптику, пошук стилю, за допомогою якого до взагалі можна підступитися до проблеми істини. Автор звертається до метафізичної та онтологічної проблематики, що стосується проблеми істини. Намагається знайти нові ракурси та неочікувані підходи.
У книзі послідовно аналізуються дотичні до проблеми істини поняття – достовірність та очевидність, робиться спроба глибоко проаналізувати поняття реальності та ролі смерті у житті людини, встановити зв’язок між проблемою обґрунтованості знання та свободою.
Для широкого кола читачів, які цікавляться філософською проблематикою. Для тих, кого не влаштовує філософія як виключно історія філософії або загальні розмови про світоустрій. Автор, вдаючись до методологічного сумніву, намагається вийти до безсумнівного або принаймні вказати на напрямок його пошуку.
«Маргіналії», які пропонуються до уваги читача, це радше підготовчі замітки до більшої праці (яка вже у роботі) – до «Трактату про істину». Книга перевертає класичні підходи, коли замітки та марґіналії з’являються раніше за ключовий текст, якого вони стосуються.
Про автора
Павло Кучер – український філософ, поет. Народився у Львові. Закінчив філософський факультет та навчався в аспірантурі кафедри філософії Львівського національного університету ім. Івана Франка.
Цитати:
Істина присутня завжди тут і зараз, як щось додаткове. І лише зміна кута зору, намагання наблизитися до неї, відсуває істину у нескінченність – робить її недосяжною метою, ідеєю та корелятом.
Звідки ми маємо уявлення про нескінченність? Ніщо у нашому досвіді не свідчить про таку можливість. Радше, природним поняттям є невизначеність як обмеженість нашого знання.
Смерть миттєва, часу у проміжку між життям та смертю не існує.
Ми приречені мислити світ як щось, що не залежить від нас.
Істина не містить необхідності її досягнення, вона містить неможливість її досягнення.
Ми. Можемо. Помилятися. Глобально. У витоках. І з цього потрібно зробити усі належні висновки. Або ж спростувати це твердження.
Уривок з книги