Дослідження війни «минулого, теперішнього та майбутнього» і того, що ми повинні робити, якщо хочемо перемогти, від ветерана й військового експерта США.
Наш світ на порозі тривалого військового й геополітичного хаосу. Росія, Китай та Іран цілеспрямовано руйнують світовий порядок, порушуючи всі традиційні правила війни з часів Вестфальського миру. В хід ідуть приватні військові компанії, армії без розпізнавальних знаків, маріонеткові проксі-сили на зразок терористичних, кримінальних чи революційних угруповань. Скринька Пандори вже відкрита, переконаний Шон Макфейт, і поствестфальська неконвенційна війна пануватиме у ХХІ столітті. Переможе той, хто швидше опанує її методи.
ДЛЯ КОГО
Для широкого кола читачів, передусім тих, хто цікавиться військовою стратегією та міжнародними відносинами.
ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА
Автор пропонує сміливе й глибоке керівництво для війни майбутнього, беручи найкраще від Карла фон Клаузевіца, Сунь Цзи, сучасних військових мислителів та з власного досвіду. Пройшовши шлях від Армії США до командування найманцями, приватної розвідки й договорів на постачання зброї, Макфейт як ніхто інший знає, як перемагати в умовах хаосу. Цей новий погляд на війну може допомогти українським воїнам здолати агресора сьогодні та підготуватися до воєн майбутнього.
ПРО АВТОРА
Шон Макфейт — військовий експерт, старший науковий співробітник аналітичного центру «Атлантична рада» у Вашингтоні, професор стратегії в Університеті національної оборони та Школі дипломатичної служби Джорджтаунського університету. Служив десантником в Армії США, працював приватним військовим підрядником, командував арміями найманців в Африці та проводив стратегічну розвідку для транснаціональних компаній.
ВІДГУКИ
Приголомшливо. Шон Макфейт — новий Сунь Цзи.
Адмірал Джеймс Ставрідіс (у відставці), колишній Верховний головнокомандувач ОЗС НАТО
Важливий посібник з ведення сучасних збройних конфліктів для нового покоління воїнів.
Сер Річард Дірлав, колишній директор MI6
ЦИТАТИ
Нові війни не схожі на минулі
Забудьте те, що знаєте, — війни майбутнього будуть зовсім не схожі на минулі війни. У разі, якщо між великими державами, як-от США й КНР, виникне гострий конфлікт, усі переконані, що сторони воюватимуть традиційним способом. Аж ніяк. Традиційна війна померла. Ті, хто застряг у традиційному типі мислення, імовірно, взагалі навіть не вважатимуть майбутні конфлікти війнами, доки не стане занадто пізно.
Війна — це не тільки бойові дії, а бойові дії — не тільки вбивство. Розуміння цього є ключем до перемог.
Зброя майбутнього
Майбутні війни будуть технологічно невигадливими. Дешеві дрони можна придбати в інтернеті й удосконалити в чиємусь гаражі. Озбройте їх примітивною вибухівкою — і вуаля! Маєте власний загін повітряних камікадзе. Керуйте кількома сотнями таких одночасно, атакуючи ціль роєм, або наводьте їх системою GPS-навігації, як ракету «Томагавк». Сучасні вороги перетворюють на зброю буденні речі: комерційні авіалайнери, саморобні дорожні міни, жилети смертника й вантажівки. Держави витрачають мільярди доларів у намаганні розгромити цю неоковирну кустарщину, і в них нічого не виходить. Невигадливі технології — які так легко дістати й так важко перемогти — визначатимуть вибір зброї майбутнього.
Уривок з книги