Психотерапевтка Кетрін Шафлер запрошує кожного «перфекціоніста, який одужує» кинути виклик своєму погляду на перфекціонізм і на себе.
Ми неправильно ставимось до перфекціонізму. Як стверджує психотерапевтка й колишня терапевтка Google Кетрін Шафлер у «Посібнику перфекціоніста з втрати контролю», вам не потрібно переставати бути перфекціоністом, щоб бути здоровим. Для тих, кому набридли загальні поради «знайти баланс», з’явився новий підхід.
До якого з п’яти типів перфекціоніста ви належите? Класичний, інтенсивний, паризький, безладний чи прокрастинатор? Коли ви визначите свій унікальний профіль перфекціоніста, ви навчитеся керувати кожною формою перфекціонізму, щоб вона працювала на вас, а не проти вас. Крім керування, ви навчитеся сприймати свій перфекціонізм і навіть насолоджуватися ним. Так, насолоджуватися!
Ця книжка, наповнена історіями й гумором, співпереживанням та глибиною, є любовним листом до амбітних, сповнених життя клієнтів, які заповнили приватну практику письменниці та змінили її життя. Це яскравий заклик: наважтеся бажати більшого, не відчуваючи жадібності чи невдячності. Зрештою ця книжка покаже вам, як укласти найбільшу угоду свого житті, тобто обміняти поверховий контроль на реальну владу.
ЦИТАТИ
Перфекціоністи — розумні люди, вони знають, що постійно все ідеально бути не може. Але їм часом складно збагнути, чому недосконалість їх часом так розчаровує, якщо головою вони все розуміють. Вони замислюються, чому ж їм так сильно потрібно нескінченно гнатися за більшим. Не розуміють, за чим у принципі женуться. І часто питають себе, чому не можуть розслабитися, «як нормальна людина». Хочуть знати, хто вони поза контекстом своїх досягнень. Кожна людина на певному етапі ставить собі такі екзистенційні запитання. У перфекціоністок вони постійно в голові.
У найпростішому значенні керувати перфекціонізмом — це почати звертати увагу на внутрішній імпульс, який мають усі перфекціоністи: помічати, де можна щось удосконалити, — «Гм-м-м, тут можна зробити краще» — і потім свідомо відповісти на цей рефлекс, а не несвідомо зреагувати на нього. Перфекціоністи — люди, які постійно зауважують різницю між ідеалом і реальністю, і готові брати на себе багато відповідальності. У результаті перфекціоністки найчастіше відчувають порив прокласти місток між реальністю та ідеалом самостійно.
Дивлячись на себе та інших з нової перспективи — ми починаємо цінувати свої та чужі таланти, нам стає цікаво, як можна ефективніше працювати разом, і ми з глибшою емпатією ставимося до чужого болю. Невидима мережа, що пов’язує різні профілі перфекціоністок, покращить кожен аспект вашого життя — щойно ви цьому відкриєтеся.
Уривок з книги