Протестантська етика і дух капіталізму

  Купить Протестантська етика і дух капіталізму Макс Вебер
  Автор Макс Вебер
  ISBN 978-617-7552-28-3
  Cтраниц 216
  Год 2018
  Издательство Наш формат
  Обложка Суперобложка
  Язык Украинский
  Формат 60x100/16 (145х240 мм.)
  Цена: 170 грн.

  Аннотация издательства

  Соціолог Макс Вебер став свідком глобальної модернізації, яка відбувалася по всій Європі наприкінці XIX — на початку XX століття.

  Шукаючи відповідь на питання, що є поштовхом до цих перетворень, Вебер дійшов висновку, що це не стільки поява нових технологій чи економічна політика, скільки трансформація парадигми мислення, спричинена Реформацією. 

  На думку автора, поширення протестантизму спричинило зміни морально-етичних принципів, ставлення до праці та ролі людей у суспільстві, і як результат — стало вихідною точкою для появи капіталізму.

  ДЛЯ КОГО ЦЕ ВИДАННЯ
  Книжка для всіх, хто цікавиться соціальними процесами, історією та політологією.

  ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА
  У цій класичній праці, що побачила світ 1905 року, Вебер торкається таких понять, як «професійна етика протестантизму», «дух капіталізму», і розглядає питання покликання та економічної вигоди.

  ПРО АВТОРА
  Макс Вебер — німецький соціолог, філософ, історик. Народився 1864 року в Ерфурті. Навчався на юридичному факультеті Гейдельберзького та Берлінського університетів, пізніше викладав у Фрайбурзькому та Гейдельберзькому університетах. Вебера зараховують до найвпливовіших соціологів і вважають одним із основоположників цієї науки.

  ЦИТАТИ
  Про капіталістичний дух
  Один із конститутивних компонентів сучасного капіталістичного духу, і не лише його, а всієї сучасної культури, — раціональна життєва поведінка на основі ідеї професійного покликання — постав (і наша праця присвячена доведенню цього) із духу християнської аскези.

  Про ставлення до праці
  Цілком очевидно, що виняткове прагнення здобути потойбічне спасіння, виконуючи професійні обов’язки, розглядаючи їх як своє покликання, і сувора аскеза, якій церква підпорядкувала насамперед неімущі класи, сприяли зростанню «продуктивності» праці в капіталістичному, значенні цього слова. Ставлення до праці як до покликання стало для сучасного робітника так само типовим, як і аналогічне ставлення підприємця до наживи.

  Про витоки формування сучасної «економічної людини»
  Скрізь, де утверджувалось пуританське світовідчуття, воно за всіх обставин сприяло усталенню буржуазного, раціонального з економічного погляду способу життя, що, звичайно, було набагато важливіше за просте стимулювання росту капіталів. Пуритани були головними і єдиними послідовними представниками цієї тенденції. Пуританізм стояв біля колиски сучасної «економічної людини».

  pdf Перші 15 сторінок книги


  Оглавление

  Макс Вебер і його класична праця.
  Олександр Погорілий
  Попередні зауваження
  до «Зібрання праць із соціології релігії»
   
  І. Постановка проблеми
  1. Віросповідання і соціальне розшарування
  2. «Дух» капіталізму
  3. Концепція покликання в Лютера.
  Завдання дослідження
   
  ІІ. Професійна етика аскетичного протестантизму
  1. Релігійні засади мирського аскетизму
  2. Аскеза і капіталістичний дух
   
  Примітки


  Оставить свой отзыв:

  Доставка
  БЕСПЛАТНО доставляем по Киеву и Украине при стоимости заказа от 1000 грн.
  При заказе на меньшую сумму доставка курьером по Киеву - 45 грн.
  Подробнее о доставке и тарифах, в разделе Помощь
  Рассылка о книжных новинках