Шерил Сендберґ, операційна директорка Facebook, а раніше керівниця апарату Міністерства фінансів США, відтак віце-президентка з глобальних продажів компанії Google, ще до написання свого «феміністичного маніфесту» була однією з найвпливовіших жінок нашого часу й реґулярно потрапляла до рейтинґів журналів «Time», «Forbes», «Fortune» та інших, а її книжка відразу стала в Америці національним бестселером.
«Включайся!» – це відверта оповідь про помилки та обрaзи, доброту та підтримку, покарання за успіх, «синдром самозванки», труднощі материнства та радості шлюбу.
Читачки і читачі можуть переконатися, що ґендерні упередження ускладнюють існування в офісах Кремнієвої долини так само, як і деінде, а жінки в цілому світі припускаються тих самих помилок. Попри це, авторка адаптує текст «Lean In» для кожної країни, в якій його перекладають, зокрема й для України. Задля цього Сендберґ спільно зі своєю командою вивчає місцеві властивості й статистику, становище жінок і проблеми в їхньому професійному житті.
Від автора
"Хай чим є ця книжка, я пишу її для всіх жінок, які прагнуть збільшувати шанси дістатися вершини у своїй професійній царині та рішуче досягати будь-якої мети. Маю на увазі жінок на всіх етапах життя й кар’єри - від тих, хто лишень починають, до тих, хто після перерви ладні знову зануритись у вир. І я пишу цю книжку для всіх чоловіків, які хочуть зрозуміти, з чим стикається жінка - колега, дружина, мати чи донька - на своєму шляху, і зробити свій внесок у розбудову світу рівности". Шерил Сендберґ
Цитати з видання:
«У цій книжці чимало арґументів на користь руху вперед, амбітного досягання мети. І хоча я впевнена, що прийти до справжньої рівности можна тільки через збільшення кількости жінок на впливових посадах, я не вірю в єдине та вичерпне означення успіху чи щастя. Не всі жінки хочуть будувати кар’єру. Не всі жінки хочуть народжувати дітей. Не всі жінки хочуть і того, і того. Я в жодному разі не ратую за спільну для всіх мету. Багатьох людей не цікавить влада – не через брак амбіцій, а тому, що вони воліють прожити своє життя на власний розсуд. Найкращі зміни в цьому світі відбувалися саме тоді, коли було враховано потреби кожної особистости. Кожна з нас має самотужки креслити свій маршрут і визначати, яка мета відповідає її життєвому вибору, цінностям і мріям».
«Від чоловіків очікують професійних амбіцій, а для жінок вони є не доконечними – ба гірше, подеколи навіть небажаними. «Вона така амбітна», – у нашій культурі це не править за комплімент. Цілеспрямовані, напористі жінки порушують неписані правила прийнятної суспільної поведінки. Амбітні, впливові й успішні чоловіки тішаться невтомними оплесками, натомість жінки з такими самими властивостями часто змушені платити за це високу соціяльну ціну. Жіночі досягнення коштують дорого».
Уривок із книги