О книге Фрікономіка. Зворотний бік усього на світі
Эта книга входит в
Комплект "Фрікосуперноміка"
(Цена комплекта ниже суммы цены каждой из книг отдельно)
«Фрікономіка» — найкраща книжка року за версією Economist, New York, Amazon і Barnes Noble, входить до переліку найпопулярніших видань за версією New York Times Book Review. Перекладено 35 мовами, продано понад 4 мільйони примірників.
ПРО КНИЖКУ
Що небезпечніше: вогнепальна зброя чи басейн Що спільного між Ку-клукс-кланом і ріелторами Що робить батьків ідеальними Відповіді на ці та інші несподівані запитання дають у своїй книжці «Фрікономіка» американський економіст Стівен Левітт і журналіст Стівен Дабнер. Проте це не просто захопливі й оригінальні пояснення. Це серйозний економічний аналіз із масштабними статистичними даними, які автори збирали протягом багатьох років. «Фрікономіка» дає змогу поглянути на звичні речі під іншим кутом зору, а також зрозуміти, що ми часто плутаємо причину й наслідок і стаємо на ті позиції, які є для нас зручними, а не обєктивними.
ДЛЯ КОГО КНИЖКА
Книжка зацікавить якнайширше коло читачів, усіх допитливих людей, які критично мислять, а також тих, кому цікава економіка як наука, що дає відповіді на найрізноманітніші питання.
ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА
«Фрікономіка» — захоплива книжка про економіку, яка дає потужний поштовх до розвитку креативності та вміння бачити приховані сторони звичайних речей.
ПРО АВТОРІВ
Стівен Левітт — професор економіки Чиказького університету, дослідник і публіцист. У 2003 році нагороджений медаллю Джона Бейтса Кларка, яку вручають економістам віком до сорока років за внесок у розвиток економічної думки. У 2006-му увійшов до списку «100 людей, що формують наш світ» за версією журналу Time.
Стівен Дабнер — американський журналіст, письменник, публіцист, ведучий Freakonomics Radio. Писав для газети New York Times, журналів Time і New Yorker, викладав англійську мову в Колумбійському університеті.
ВІДГУКИ ПРО КНИЖКУ
Ця книжка показує, на що здатна традиційна й старомодна економіка в руках безмежно допитливого й досвідченого практика... Зібраний матеріал не може не цікавити. Завжди постають питання, які є не лише грайливо-інтригувальними, а й водночас стосуються найважливіших проблем, — а потім знаходяться винахідливі й дотепні способи відповісти на ці запитання.
Economist
Доречні зіставлення, до яких вдаються Левітт і Дабнер, їхнє вміння безперервно «видобувати» повчально-інформативні істини, протиставляючи начебто неповязані теми, — саме це й робить «Фрікономіку» книжкою, яка читається легко й цікаво.
New York Times
Нам здається, що ми добре знаємося на тому, як функціонує довколишній світ, але насправді це не так... У книжці «Фрікономіка» економічну науку та конкретні дані використовують для того, щоб поставити під сумнів наші припущення щодо всього... Прочитавши цю книжку, ви не лише знатимете чимало цікавинок для обговорення з друзями, але й почнете критичніше сприймати багато речей, які подаються як факти.
Harvard Business Review
Облиште своє уявлення про порослого мохом професора, який переймається коливаннями відсоткових ставок: Левітт зосереджує свою увагу на нагальних проблемах реального світу... Основою всіх дослідницьких тем, які порушує автор, є переконання, що складні явища можна зрозуміти, якщо віднайти правильну позицію споглядання. Левітту подобається застосовувати цей принцип до нашого повсякденного життя, і завдяки цьому ця книжка стала бестселером.
Publishers Weekly
ЦИТАТИ
Про економіку
Можна стверджувати, що мораль показує, яким люди хотіли би бачити довколишній світ, тоді як економіка демонструє, яким він є насправді. Це величезний масив інформації про робочі місця й нерухому маєтність, про банківську діяльність та інвестиції. Але інструменти економіки можна з такою самою легкістю застосувати й до тем, які є, чесно кажучи, цікавішими.
Про стимули
Стимули — це наріжний камінь сучасного життя. Тому здатність розуміти стимули, а часто — і буквально винюхувати їх, є ключовою при розгадуванні майже кожної таємниці й кожної головоломки — від насильницького злочину й шахраювання у спорті до знайомства через інтернет.
Про загальноприйняті переконання
Узвичаєна істина часто буває хибною. Усупереч пророцтвам, подальшого різкого сплеску злочинності в 1990-х так і не сталося. Лише гроші не гарантують перемоги на виборах, а вісім склянок води на день — яка прикра несподіванка — жодним чином не покращують вашого здоровя, бо це так ніколи й не було доведено на практиці. Загальноприйняте переконання часто виявляється нашвидкуруч зліпленою фальшивкою, яку до біса важко, та все ж можливо розпізнати.
Про силу цифр
Коли знаєте, що вимірювати і як вимірювати, то складний довколишній світ стає менш складним. Якщо навчитеся правильно аналізувати інформацію, то будете в змозі розгадувати таємниці й головоломки, котрі в інакшому разі розгадати було б неможливо. Бо ніщо так добре не позбавляє плутанини й протиріч, як величезна сила цифр.