Зафіксувати, назвати та пояснити, що відбувалось/все ще відбувається з людьми з психологічної та соціальної точки зору. Саме такий фокус книжки “Як це, війна”. Тут ви знайдете особисті історії авторів (видавця і редактора медіа та психотерапевта) під час цього моменту на таймлайні, їхні спостереження щодо цих подій на основі психологічної теорії. Доповненням до матеріалу, своєрідними ілюстраціями подій стануть мініісторії людей, з якими ви познайомитесь на сторінках видання.
Це книжка, яку пишуть під час активної фази війни, тому автори не можуть точно визначити де саме і в який момент ми знаходимося на цьому графіку. “Нам здалося важливим описати досвід сучасної повномасштабної війни в Україні із середини, з точки зору цивільного населення. А головне, зробити це по свіжих слідах, почавши писати цю книгу через два місяці після початку війни. Як спеціалісти, що працюють з темами практичної психології і медіа, як інсайдери травматичного досвіду, ми спробували встигнути фіксувати наші спостереження і динаміку того, що відбувалось і все ще відбувається навколо війни в Україні, та пояснити з психологічної точки зору. За основу ми взяли структуру фаз катастроф Diane Meyers & Leonard Zunin… "
ПРО АВТОРІВ
Ілля Полудьонний — психолог, гештальт-терапевт, співзасновник сервісу онлайн-психотерапії TreatField.com. Співавтор популярного українського подкасту про психологію «Простими словами».
Марк Лівін — журналіст і письменник, викладач сторітелінгу. Видавець The Village Україна та Inspired. Спікер конференції TEDx. Співавтор популярного українського подкасту про психологію «Простими словами».
ЦИТАТА
Бий біжи замри: Психологія та географія - Коли з людьми відбуваються масові катастрофічні події психіка намагається з цим якось впоратися. Однією з найголовніших еволюційних реакції на загрозу життю та існуванню буде підвищення кортизолу і адреналіну. Саме це як нам здається відображене у фазах “heroic” та “honeymoon” (Diane Meyers та Leonard Zunin). Це паливо проходячи через актуальний контекст кожної окремої людини оформиться в якусь стратегію поведінки.
Уривок з книги