Для багатьох із нас повсякденне життя втратило сенс. Високоефективні механізми, які колись полегшували життя, тепер виснажують нас. Шаблони суджень і негативне мислення призводять до розкручування емоційної спіралі. Для декого життя просто втратило свою іскру.
Коли ми боремося з проблемою чи шкідливою звичкою, то вважаємо, що потрібно бути стійкими, все витримати і докласти більше зусиль. Але коли ми так робимо, то мозок подвоює шаблони мислення, через які ми і застрягли. На щастя, наука про відчуття дає ключ до розв'язання цієї проблеми.
У книзі «Краще не буває. Нейробіологія відчуттів, або Як повернути собі радість життя» нейробіолог Норман Фарб та клінічний психолог Зіндел Сіґал пояснюють, що мозок має дві мережі: мережу швидкого розв'язання проблем (звички) та сенсорну мережу, яка відповідає за свіжі інсайти. Налаштовуючись на нові та повсякденні відчуття — від відчуття наших ніг на переповненій вулиці до звуку пташиного співу в парку — ми можемо залучати сенсорну мережу. Коли ми відчуваємо стрес або застрягли, варто зробити паузу, щоб помітити і відчути динамічний, живий світ навколо нас і підвищити нашу стійкість, добробут, здоров'я і творчість, де б ми не знаходилися цієї миті.
Чому варто прочитати
• Відомий нейробіолог доктор Норман Фарб та клінічний психолог доктор Зіндел Сіґал розповідають, як вирватися з негативних шаблонів, залучаючи свої органи чуття.
• Заснована на десятиліттях наукових досліджень і наповнена простими вправами та практичними ментальними техніками для опанування «чуттєвого пошуку».
• Досліджує силу чуттєвого досвіду, який звільняє нас від рутини та глухих кутів і допомагає успішно справлятися з усіма життєвими викликами.
Про авторів:
Норман Фарб — доктор філософії, доцент психології в Університеті Торонто, Міссіссога, керує лабораторією регуляторної та афективної динаміки, а також є науковим співробітником Інституту розуму та життя. Досліджує психологію добробуту. Фарба цікавить чому деякі люди стають стійкими до стресу, тоді як інші вразливі до депресії та тривоги. Він вивчає методи онлайн-оцінки та тренінгів, а також використовує нейровізуалізацію, щоб дослідити, як емоційні реакції на стрес прогнозують психічне здоров'я впродовж життя.
Зіндел Сіґал — доктор філософії, клінічний психолог, який досліджує використання медитації усвідомленості для розвитку навичок регулювання афектів у людей, які страждають на депресивні та тривожні розлади. Його дослідницька програма має два широкі напрямки: 1) використання візуалізації мозку для виявлення нейронних маркерів депресивного рецидиву або стійкості, пов'язаних з тривалою практикою медитації усвідомленості; 2) оцінка ефективності клінічних втручань, заснованих на усвідомленості, що проводяться за допомогою онлайн або мобільних платформ, як засобу розширення доступу до медичної допомоги.
Уривок з книги