О книге Лідерство. Шість досліджень зі світової стратегії
«Лідери, — пише Генрі Кіссінджер у цій захопливій книжці, — думають і діють на перетині двох осей: перша — між минулим і майбутнім; друга — між незмінними цінностями та прагненнями тих, кого вони очолюють. Вони мають збалансувати свої знання і досвід минулого з власним інтуїтивним уявленням про майбутнє, яке за своєю суттю є мінливим і невизначеним. Саме це інтуїтивне розуміння напряму дозволяє лідерам ставити цілі та розробляти стратегію.»
У книжці «Лідерство» Кіссінджер аналізує життя шести видатних лідерів крізь призму різноманітних стратегій державного управління, які, на його думку, вони втілювали. Після Другої світової війни Конрад Аденауер повернув переможену та морально збанкрутілу Німеччину до світової спільноти за допомогою того, що автор називає «стратегією смирення». Шарль де Голль поставив Францію поруч із союзниками-переможцями та відновив її історичну велич, застосовуючи «стратегію волі». Під час Холодної війни Річард Ніксон забезпечив геостратегічну перевагу США шляхом втілення «стратегії рівноваги». Після 25 років конфлікту Анвар Садат, використовуючи «стратегію трансцендентності», сформував бачення миру на Близькому Сході. Попри обставини Лі Куан Ю створив потужне місто-державу Сингапур за допомогою «стратегії досконалості». Хоча коли Маргарет Тетчер прийшла до влади, Британію називали «хворою людиною Європи», вона відновила моральний дух і міжнародне становище своєї країни завдяки «стратегії переконання».
У кожне з цих досліджень Кіссінджер вкладає історичне сприйняття, громадський досвід і — оскільки він був особисто знайомий з усіма цими постатями й безпосередньо брав участь у багатьох описаних подіях, — свої знання. Книжка наповнена ідеями та судженнями, які міг висловити лише він, і завершується роздумами про світовий порядок та необхідність лідерства сьогодні.