Эта книга входит в
Комплект книг про розвідку і розслідування
(Цена комплекта ниже суммы цены каждой из книг отдельно)
Чи може група волонтерів, маючи лише доступ до інтернету, протидіяти путіну, Асаду й ІДІЛ? Розслідувачі з Bellingcat показали, що за допомогою відкритих джерел це вже реальність. Засновник Bellingcat Еліот Гіґґінз був звичайним офісним клерком, коли у 2011 році розпочалась Арабська весна, а згодом громадянська війна в Сирії. Моніторячи соцмережі, він постив знайдене у блозі, де разом з іншими проводив любительські розслідування. Саме так світ дізнався, що режим Асада застосовував хімічну зброю і касетні бомби.
ДЛЯ КОГО
Для широкого кола читачів, всіх, хто хоче дослідити феномен онлайн-розслідувань. А також для тих, хто хоче зрозуміти, як лише завдяки доступу до інтернету та ноутбуку розкрити міжнародний злочин.
ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА
Коли у 2014 році російські терористи збили боїнг рейсу MH17, Гіґґінз із однодумцями вже створили Bellingcat. Невдовзі вони знали про «Бук», яким росіяни збили літак, практично все. На черзі було викриття агентів ГРУ та цілої мережі російської пропаганди на Заході. У книжці Гіґґінз розкриває деталі цих та інших розслідувань, що настільки ж важливі, як і захопливі. Спеціально для українського видання автор написав передмову у квітні 2022 року.
ПРО АВТОРА
Еліот Гіґґінз — засновник організації Bellingcat, що займається журналістськими розслідуваннями на основі відкритих джерел. До заснування Bellingcat працював у сфері фінансів і вів блог про Арабську весну та громадянську війну в Сирії. Під час війни росії проти України разом з командою збирає докази воєнних злочинів і порушень прав людини.
ВІДГУКИ
Ця книжка глибоко вражає і вчить, що попри шум, пропаганду і брехню, правда скрізь. Просто треба вміти її шукати.
Spectator
ЦИТАТИ
Про відкриті джерела інформації
Водночас репресивні держави стали обачнішими з тим, що потрапляє у відкриті джерела. кремль заборонив російським військовим публікувати в соцмережах інформацію про їхню службу і вжив рішучих заходів проти витоку даних. (москва щоразу заперечує вплив Bellingcat, проте ці обмеження — вочевидь, пряма відповідь на наші розслідування — опосередковано підтверджують наші висновки.) Дехто непокоїться, що золотий вік розслідувань за відкритими джерелами добігає кінця. Ми цим не переймаємося. Роботи в Bellingcat багато як ніколи. Нам бракує не так інформації, як часу.
Про вплив соціальних медіа
Соціальні медіа стали прихистком для зневірених і розгублених — і декому з них пішли на користь. Можете вважати Bellingcat одним із позитивних прикладів. Але так само утворились і деструктивні онлайн-спільноти, які поширюють брехню, провокують насильство і розколюють суспільство. Локальні розслідувальні проєкти здатні показати людям, що вони не безсилі та не самотні: нас усе ще об’єднують спільні інтереси.
Сторінки з книги