Майже від дня заснування Організації Північноатлантичного договору, 4 квітня 1949 року, не бракувало передбачень щодо її неминучої смерті. Але надзвичайно своєчасна книжка Тімоті Ендрюса Сейла чітко демонструє, що всі ці прогнози були — і залишаються — передчасними.
Спираючись на величезну кількість опублікованих та архівних джерел, автор представляє майстерний аналіз того, чим був альянс, що об’єднувало його учасників і чому він існує вже протягом понад семи десятиліть і, ймовірно, існуватиме в осяжному майбутньому, об’єднуючи все більшу кількість демократичних держав, серед яких, ми в цьому майже впевнені, скоро з’явиться й Україна.
Але розгляд цих питань призначений не для вичерпного опису довгої та легендарної історії НАТО. Він також не зосереджений на складній внутрішній структурі Північноатлантичного альянсу — різноманітних комітетах, радах і командах, які здійснюють його повсякденну діяльність. Натомість автор описує взаємодію між високопосадовцями організації та дипломатами й лідерами держав-членів, котра, як демонструють трагічні події 2022 року, є надзвичайно важливою в сучасному світі.
Уривок з книги