Історик та фольклорист Петро Іванов у своїй етнографічній праці «Народні оповідки про відьом та упирів» бере за основу народні вірування людей у надприродні сили. Матеріали про це він збирав на території Куп'янщини, на Харківщині.
Вперше вони були видані 6 серпня 1890 року. Збірка дає широкий простір народної селянської фантазії того періоду. Адже яких тільки історій не наслухаєшся про відьом та упирів!
Оповідки збиралися упродовж 14 років, здебільшого своїми розповідями ділилися вчителі та вчительки, які викладали в сільських училищах Куп’янського повіту.
♦ Передає живу українську мову минулих часів, розповідає про різноманітні звичаї, традиції, забобони та заговори.
♦ Неймовірно автентична книга, яка буде знахідкою для тих, хто цікавиться вивченням української культурної спадщини.
♦ Занурення в тогочасний побут українців.
♦ З ілюстраціями та кольоровими вставками.
♦ Містить словник, який пояснює незрозумілі слова.
Про автора:
Петро Іванов — фольклорист, етнограф. Досліджував фольклор українських селян Куп'янського повіту, Харківська губернія. Друкував статті про фауну в навколишній місцевості Куп'янська. Також виходили друком статті Петра Іванова, які стосувалися лісовиків, домовиків та водяних, народних повір'їв у відьом, чаклунів та упирів, дитячих ігор у селах Куп'янського повіту. Найкраще фольклорне дослідження про українські народні легенди було надруковано в «Етнографічному Огляді» у 1892 і 1893 роках. Найповніший твір автора — «Жизнь и повѣрья крестьянъ Купянскаго уѣзда, Харьковской губерніи», який було опубліковано в 1907 році у XVII збірнику Харківського історико-Філологічного товариства.