Эта книга входит в
Комплект книг “Як розшматувати росію”
, Комплект книг "Неспроможна держава" + "Облуда"
(Цена комплекта ниже суммы цены каждой из книг отдельно)
Спроби перетворити Російську Федерацію на національну державу, громадянську державу чи стабільну імперську державу зазнали провалу. Її нинішня структура ґрунтується на крихкій історичній основі, не має єдиної національної ідентичності та демонструє постійну боротьбу між націоналістами, імперіаліастами, централістами, лібералами та федералістами. Повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 та запровадження міжнародних економічних санкцій пришвидшать розшматування держави.
Провал Росії забезпечується неспроможністю забезпечити економічне зростання, гострою соціально-економічною нерівністю та демографічним спадом, розширенням розбіжностей між Москвою та різними суб'єктами її федерації, поглибленням сумнівів щодо владних інституцій тощо. Інтенсифікація репресій заради втримання цілісності держави підвищить перспективи насильницьких зіткнень.
Хоча Владімір Путін прийшов до влади, щоб запобігти розпаду Росії, його можуть запам'ятати як того, хто призвів до її краху. Оскільки криза довіри до Москви поглиблюється, виникатимуть нові держави. Вони не будуть однорідними за внутрішньою структурою. Між деякими, ймовірно, спостерігатимуться конфлікти, тимчасом інші можуть розвинутися в нові федерації чи конфедерації. США повинні розробити ефективну стратегію для управління розшматуванням Росії через підтримку регіоналізму та федералізму, визнання суверенітету та відокремлення, розвиток зв'язків із новими державними утвореннями, зміцнення безпеки країн, що межують із Росією, та промоцію трансатлантизму чи транстихоокеанізму серед новостворених держав.
ЧОМУ ВАРТО ПРОЧИТАТИ
"Неспроможна держава" — це праця авторитетного американського дослідника, який спеціалізується на міжнародних відносинах. Автор зосереджується на ймовірних сценаріях розпаду Російської Федерації, який супроводжуватиметься ідеологічним безладдям, економічним і демографічним занепадом, регіональними заворушеннями. Крім того, Януш Буґайський прогнозує наслідки зникнення Росії з геополітичної мапи світу для сусідніх держав, передусім України, Білорусі, Молдови, Польщі та країн Балтії.
ПРО АВТОРА
Януш Буґайський — аналітик із зовнішньої політики, автор, лектор, колумніст, консультант і телеведучий зі Сполучених Штатів. Він є старшим науковим співробітником Фундації Джеймстаун (Jamestown Foundation) у Вашингтоні, округ Колумбія, і веде телевізійне шоу "Нова година Буґайського" (New Bugajski Hour), яке транслюється на Балканах і доступне на ютюбі. Буґайський є автором 21 книги про Європу, Росію і трансатлантичні відносини, а також оглядачем кількох ЗМІ у Сполучених Штатах і Європі, зокрема в Албанії, Боснії і Герцеговині, Болгарії, Хорватії, Грузії, Косово та Україні.
ВІДГУКИ
Наближати процес розшматування Росії усіма силами — завдання непросте, але неухильне для всіх, хто щиро любить Україну й мріє про її перемогу.
Уляна Супрун, громадська та державна діячка, головна редакторка видання
В Росії багато больових точок, які можна використати для наближення нашої Перемоги. Які саме — чудово ілюструє Януш Бугайський у своєму дослідженні " Неспроможна держава".
Олег Магдич, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Національного музею Тараса Шевченка
ЦИТАТИ
Про іспит Росії для Заходу
Росія представляє подвійний виклик для Заходу — її стійкі неоімперські амбіції та неминуче розшматування держави. Відколи Владімір Путін отримав президентські повноваження в грудні 1999 року, Крємль проводив політику відновлення імперії шляхом підриву Сполучених Штатів у Європі, розхитування Організації Північноатлатнтичного договору (НАТО), дискредитації європейських демократичних систем та проведення кампанії з ліквідації Заходу. Але в ході реалізації свого імперського проєкту внутрішні невдачі Росії стають суттєвішими, а централізована "федерація" стикається з розпадом, потрясіннями і розломом. Як імперіалізація, так й імплозія поставлять США та НАТО перед критично важливими політичними рішеннями щодо стримування та захисту від атак Росії, одночасно керуючи загибеллю Росії. Такий процес породить і нестабільність, і можливості в кількох регіонах, що межують з Російською Федерацією, до чого Вашингтон не готовий.
Про неспроможність держави
Мультинаціональна Російська Федерація вступила в нове "смутное время" — період політичної кризи та хаосу, який московитські Росія пережила в кінці 16-на початку 17 сторіччя і який повторився під час розпаду царської Росії в Першій світовій війні. Однак, на відміну від 17 та 20 сторіч, Москві сьогодення не вистачає спроможностей та геополітичних можливостей, аби відновити Росію як континентальну імперію. Два ключові питання мають бути розглянуті при розробці ефективної попереджувальної стратегії стосовно Російської Федерації: наскільки глибокими та поширеними є недоліки нинішньої державної структури, а також наскільки швидкою і руйнівною буде загибель країни? Мультинаціональна держава, яку утримує вкупі надзвичайно централізована система прийняття рішень та ієрархічна структура влади, наближається до періоду дестабілізації, що прискоріюється кількома одночасними кризами. Посилення репресій та задушлива політична система приховують безліч економічних і соціальних невдоволень, які підживлюють громадське роздратування та маскують зниження спроможності уряду підтримувати лояльність ключових еліт. Упродовж цієї критичної декади, що включатиме непередбачуваний період правонаступництва президентства після дорогої війни проти України, російській адміністрації буде вкрай складно заспокоїти громадські прагнення до індивідуальних вольностей, економічних свобод та політичних альтернатив, що зростатимуть.
Уривок з книги