Чи відчували ви коли-небудь тривогу, коли не можете пригадати ім’я актора у фільмі, який дивилися минулого тижня? Або, зайшовши в кімнату, забували навіщо прийшли сюди? А коли не можете згадати, чи вимкнули праску вдома?
Іноді це лякає, проте для більшості з нас забування є цілком нормальним явищем. Наш мозок не створений, щоб запам’ятовувати кожне ім’я, яке ми чуємо, план, який ми складаємо, або день, який ми переживаємо. Те, що ваша пам’ять іноді підводить, не означає, що вона порушена або піддається хворобі. Насправді забування є частиною людини.
У книзі «Пам’ятати» нейробіологиня та письменниця Ліса Дженова пояснює природу спогадів, чому деякі з них тимчасові (пароль до вайфаю), а інші довготривалі (день весілля), чітку різницю між звичайним забуванням і тим, що вже є симптомом хвороб Альцгеймера або деменції.
Ця книга може змінити ваше життя, адже коли ви зрозумієте мову пам’яті й те, як вона функціонує, дізнаєтеся про природні слабкості та потенційні надздібності, ви зможете значно покращити свою здатність запам’ятовувати й не боятися забувати.
Про авторку
Ліса Дженова (Lisa Genova) — американська нейробіологиня, письменниця та авторка бестселерів «Still Alice», «Left Neglected», «Love Antony», «Inside the O`briens» та «Every note played».
«Пам’ятати. Наука про спогади і мистецтво забування» («REMEMBER. The Science of Memory and the Art of Forgetting») – її перша документальна книга, що вийшла друком 23 березня 2021 року.
Письменниця закінчила коледж Бейтса з відзнакою за спеціальністю біопсихологія та має ступені доктора філософії та неврології у Гарвардському університеті. У 2015 році Ліса була названа однією з 50-ти найбільш впливових людей у сфері старіння.
Ліса Дженова зайняла особливе місце в сучасній художній літературі, пишучи історії, натхненні неврологією та людським духом. Також знялася у телевізійних шоу «The Dr. Oz Show», CNN, PBS Newshour, NPR і в кількох документальних фільмах.
Уривок з книги