Які ключі до прогресу людства? За останні двісті років приголомшливий прогрес у сфері здоров’я, багатства та тривалості життя докорінно змінив досвід людського життя. Але це не було випадковістю історії. Спираючись на дослідження всього життя, Одед Ґалор визначає універсальні сили, що стоять за цією зміною, і таким чином розкриває таємницю людського розвитку.
ДЛЯ КОГО ВИДАННЯ
Для всіх, кого цікавить питання людського розвитку, а саме: соціології, які унікальні чинники привели людство від стагнації до розвитку, гендерної рівності й інвестицій в освіту.
ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА
Проривне бачення Ґалора спростовує багато припущень. Революцією, що змінила гру останніх століть, була не індустріалізація, а масова освіта; не епоха дитячої праці, а її кінець. Нові технології можуть підвищити рівень життя, але це сталося лише завдяки зменшенню розміру сім’ї та стимулюванню більшої гендерної рівності. Як Європа випередила раніше більш розвинені цивілізації, такі як Китай та Османська імперія? Чому виклики Болівії є протилежністю Ефіопії? Чи сумісне подальше зростання з подоланням кліматичної кризи? Встановлюючи приголомшливі зв’язки між континентами та тисячоліттями, «Подорож людства» відповідає на всі ці та багато іншого у сміливій та захоплюючій розповіді, яка переосмислює наше розуміння людської історії.
ПРО АВТОРА
Одед Ґалор — автор єдиної теорії зростання. Він доповнив уявлення про розвиток на всіх етапах історії людства і вплив глибинних чинників на перехід від стагнації до зростання та появу в світі колосальної нерівності. Він першим дослідив вплив адаптації, різноманіття популяції та нерівності на процес розвитку на більшості етапів існування людства. Одед Ґалор є головним редактором видання Journal of Economic Growth, редактором видання Journal of Population Economics та другим редактором видання Macroeconomic Dynamics.
ВІДГУКИ
Амбіційна спроба пояснити економічний розвиток суспільства… вражає своєю глибиною.
The Guardian
Широкий огляд культурних, технологічних й освітніх чинників, які витягнули країни з пастки бідності і зробили їх заможними. За охопленням і амбіційністю ця книжка нагадує «Зброю, мікроби і сталь» Даймонда і «Sapiens» Харарі.
Financial Times
ЦИТАТИ
Про розвиток
Проте мозок — не єдиний орган, який відрізняє нас від інших ссавців. Руки в людини теж своєрідні. Вони формувалися протягом еволюції паралельно з мозком, пристосовуючись до нових технологій, зокрема до тих переваг, які надає виготовлення й використання мисливських знарядь, голок і кухонного начиння.
Що таке прогрес
Упродовж історії людства члени більшості суспільств ставилися до технологічних, наукових і філософських змін з підозрою; вони відстоювали усталені органи влади і державний устрій. І не випадково: як ми переконалися, це наслідок тієї вирішальної ролі, яку цінності, переконання і вподобання, що передаються від одного покоління до наступного, відігравали у виживанні та процвітанні в нестабільному середовищі. Проте кілька століть тому в країнах Західної Європи стався-таки культурний зсув, який змусив коліщата історії обертатися швидше і наблизив сучасну епоху стабільного економічного зростання. У цих країнах люди переконалися, що науковий, технологічний та інституційний розвиток є запорукою кращого світу. Іншими словами, вони вирішили, що такий розвиток — це, власне, і є прогрес.
Уривок з книги