Що спільного між абстинентним синдромом і розбитим серцем? Як на сновидіння впливає обертання планети? Чи правда, що сліпа людина може бачити за допомогою язика, а глуха — чути через шкіру? Як католицькі монахині з хворобою Альцгеймера зберігали гостроту розуму на схилі літ?
Це не головокрутки, а запитання, на які відповідає нейробіолог Девід Іґлмен. Точніше, частина питань. Насправді в цій книжці їх набагато більше. Відомий дослідник розповідає, як мозок реагує на кожен подразник, що таке вікно можливостей, пластичність і твердість мозку. Ви дізнаєтеся, що краще вивчати в дитинстві, а за що братися в дорослішому віці, як люди пристосовуються до нових реалій і практикують іноземні мови, як запобігають деменції та правильно навантажують звивини. А головне — зрозумієте, якими унікальними вас робить мозок і чому ви не можете сьогодні бути тією самою людиною, що й учора.
ПРО АВТОРА
Девід Іґлмен — американський нейробіолог, викладач Стенфорду, автор восьми бестселерів про роботу мозку. Його книжки перекладено 32 мовами. Генеральний директором Neosensory — компанії, яка створює обладнання для нейробіології. Співзасновник цифрової платформи BrainCheck. Творець і ведучий документального серіалу «Мозок із Девідом Іґлменом».
ВІДГУК
Ця книжка так прекрасно читається, немов її писали Олівер Сак і Вільям Гібсон, сидячи на галявині перед Карлом Саганом.Wall Street Journal
Інтелектуально захопливий погляд на нейропластичність Майстерність автора як учителя, сміливе бачення та вміння проводити поточні дослідження — усе це зацікавить допитливого читача.
Publishers Weekly
Уривок з книги