Коли ми чуємо smart city, то відразу уявляємо мегаполіс із вічним потоком машин і людей. Але Дрогобич на Львівщині легко руйнує цей міф. Ще зовсім недавно він був типовим українським містечком — економіка занепадала, влада безрезультатно шукала шляхи розвитку, а люди зневірювалися все більше. Але після Революції Гідності все змінилося.
Пріоритетом новобраної команди Дрогобича став соціальний капітал — довіра між владою і громадою. Це змусило переосмислити старі управлінські практики і попри усі ризики почати створювати щось абсолютно нове. Так у 2016 році народився проєкт Smart City. Відкриття даних і створення електронних сервісів стали рушієм не лише цифрової трансформації, а передовсім налагодили співпрацю між мешканцями, владою і бізнесом.
Сьогодні Дрогобич — флагман із відкритості та прозорості серед українських міст. Яким був його шлях до smart-революції розповідає ця книжка.
Чим хороша ця книжка:
Розповідає про те, як команда Дрогобича реалізувала свої плани, долаючи бюрократичні обмеження, особисті інтереси різних дієвців, брак ресурсів і зневіру жителів.
Надає практичні кроки для громад щодо впровадження змін.
Написана на основі українського досвіду та реалій, ця книжка може стати справжнім путівником на шляху до змін у вашому місті.
Демонструє, що усі зміни розпочинаються із щирого бажання, віри та любові до свого міста, громади чи країни.
Про авторів:
Станіслав Гайдер — керівник цифрової трансформації Національного агентства з питань запобігання корупції, член Ради Спільноти «Київської школи державного управління ім.Сергія Нижнього».
Володимир Кондзьолка — директор Інституту міста Дрогобича, координатор «Дрогобич – Smart City», експерт Центру розвитку інновацій.