kniga.biz.ua

Потік. Психологія оптимального досвіду

Купить Потік. Психологія оптимального досвіду Михай Чиксентмихайи
Книга снята с продажи
В желаемые
Доставка
БЕСПЛАТНАЯ при стоимости заказа от 990 грн
50 грн Укрпочта на отделение
80 грн Новая Почта на отделение/почтомат
95 грн доставка курьером
Подробнее

Оплата
Наличными или на терминал при получении, Безналичными, Visa/MasterCard
Автор Михай Чиксентмихайи
Издательство Клуб Семейного Досуга
Cтраниц 368
Год 2017
ISBN 978-617-12-2564-0
Обложка твердая
Язык Украинский
Формат 60х90/16 (145х215 мм.)
Эксперты
рекомендуют
Алёна Сысоева, Элина Слободянюк
Все рецензии

О книге Потік. Психологія оптимального досвіду

Мігай Чиксентмігаї — відомий американський психолог та почесний професор Клермонтського університету, член Американської академії освіти, Американської академії наук та мистецтв і Національної академії досліджень дозвілля. Автор близько 20 книжок і понад 120 статей про творчість і щастя. Він зробив неоціненний внесок у розвиток сучасної психології, досліджуючи такі незвичайні теми, як щастя, креативність та особисте благополуччя.
 
Що робить людей щасливими? Як повністю реалізувати свій потенціал і досягти внутрішньої гармонії? Автор відповідає на обидва запитання, причому вельми нетривіально. Спираючись на численні дослідження, він стверджує, що відчуття щастя дає людині так зване переживання потоку — радості, творчості, цілковитої зануреності в життя, реалізації свого потенціалу. І воно доступне кожному з нас…
 
Якби мене запитали, яку єдину книгу вибрати з полички сьогоднішніх актуальних книжок для управлінця, я порадив би саме «Потік». Це універсальна й надзвичайно важлива книга для управлінця як для особистості, так і для професіонала.
Олександр Саврук, декан Києво-Могилянської бізнес школи

pdf Уривок із книги

Добавить свой отзыв о книге

Оглавление Потік. Психологія оптимального досвіду

Передмова
1. Новий погляд на поняття «щастя»
Вступ
Загальний огляд
Коріння незадоволеності
Щит культури
Відновлення переживань
Шляхи до звільнення
2. Анатомія свідомості
Межі свідомості
Увага як психічна енергія
Зазирнути в себе
Безлад у свідомості: психічна ентропія
Упорядкована свідомість: потік
Ускладнення і зростання особистості
3. Насолода і якість життя
Задоволення й насолода
Складові насолоди
Аутотелічне переживання
4. Умови виникнення потоку
Потокові види діяльності
Потік і культура
Аутотелічна особистість
Люди потоку
5. Тіло у потоці
Вище, швидше, сильніше
Радість руху
Секс як потік
Повний контроль: йога і бойові мистецтва
Потік і почуття: радість бачити
Потік музики
Насолода смаком
6. Потік думки
Мати всіх наук
Ігри розуму та їхні правила
Гра слів
Дружба з Кліо
Радість знання
Любов до мудрості
Аматори і професіонали
Навчання впродовж життя як виклик
7. Праця як потік
Аутотелічні працівники
Аутотелічні заняття
Парадокси праці
Марнування вільного часу
8. Насолода від самотності й товариства інших
Біль самотності
Приборкання самотності
Радість дружби
Розширення спільноти
9. Як урятуватися від хаосу
Трансформація трагедії
Подолання стресу
Сила дисипативних структур
Аутотелічна особистість: підсумок
10. Створення сенсу
У чому сенс слова «сенс»?
Формування мети
Розвиток рішучості
Відновлення гармонії
Поєднання життєвих тем єдиним сенсом
Примітки
Бібліографія



Валерий Пекар

Якщо запитати будь-яких людей, чого вони бажають понад усе в житті, дві третини відповість: щастя. Століттями люди замислювалися, що ж це таке — щастя, і як його досягти. Письменники і поети описували щастя (а також і нещастя), не кажучи нам, як досягти першого й уникнути другого. Філософи ж будували в тиші кабінетів хитромудрі теорії, не зважаючи на реальні феномени життя.

Психолог Міхай Чиксентміхаї (так правильно вимовляється його угорське ім’я та прізвище) пішов іншим шляхом — почав досліджувати щасливих і нещасливих в їх розмаїтті, звертаючись до людей із різних країн і різних соціальних груп, різних професій і способу життя. Здорових і хворих, бідних і багатих, знаменитих і невідомих, тих, що є душею суспільства, і самотніх. Виявилося, щастя можливе майже всюди і майже завжди, тому що щастя — це процес, а не результат. Втім, ми й самі це знали або, принаймні, здогадувалися. Добре, але якщо щастя — це процес, тоді що це за процес, в чому його суть?

Чиксентміхаї вводить поняття «потік» — специфічний стан діяльності, в якому людина переживає щастя, радість, задоволення. Він детально аналізує, коли і як потік виникає, чому він часом не виникає, як у ньому втриматися, як увійти в потік знову і знову. Робота і гра, спорт і музика, роздуми і секс, відокремлені медитації та галасливі компанії — запустити потік можуть дуже різні види діяльності, якщо дотримуватися певних умов.

Ця книга не є керівництвом на кшталт «як стати щасливим за 30 днів». Це не туристичний гід по просторах щастя, це лише докладна карта місцевості. Вибір маршруту, його напрямок і складність — це наш вибір. На узбіччі нас підстерігає хаос і протилежність потоку — Чиксентміхаї називає це психічної ентропією. На кожному кроці можна невдало зачепитися за соціальні і культурні стереотипи, генетичні програми і власні недоліки. Однак наполегливого і концентрованого мандрівника чекає не тільки потік — як бонус він отримує те, що автор скромно і хитромудро називає «відчуттям причетності до визначення змісту свого життя». Сенс життя, просто кажучи.


Олександр Павленко

"Потік" Мігай Чиксентмігай — це дослідження стану повного занурення у діяльність, коли людина відчуває максимальне задоволення та продуктивність. Чиксентмігай аналізує, як досягти цього стану, відомого як потік, і як він може бути застосований у різних сферах життя, включаючи бізнес та особисте життя. Ця книга є важливою для тих, хто прагне покращити свою концентрацію, творчість та ефективність.

Автор надає практичні поради, як створити умови для досягнення потоку та як використовувати цей стан для досягнення своїх цілей.


Оставить свой отзыв:

Сегодня купили