Евгений Клопотенко – известный кулинарный эксперт, ресторатор. Родился в Киеве в 1986 году. Окончил КУТЭП, факультет международных отношений. После окончания университета начал работать в ресторанном бизнесе. Учредил компанию по производству варенья и соусов «Гастромастерская Confiture».
В 2015 году после победы в кулинарном шоу «МастерШеф» заявил о намерении улучшить культуру питания в Украине.
Является автором проекта "Новое Школьное Питание", в рамках которого создал новый сборник рецептур для учебных заведений Украины. Постоянный эксперт программы «Завтрак с 1+1», в которой учит зрителей готовить легко и вкусно. Автор популярного в Украине кулинарного сайта klopotenko.com, лучшие рецепты которого легли в основу книги «Обольщение едой: 70 рецептов, которые захочется готовить».
Якщо ЕнеїдуКотляревського можна вважати першою книгою, в якій збереглися назви автентичних українських страв, то видання Клиновецької — надважливий довідник, який розповідає, як ці страви приготувати. Особливість книги в тому, що про її авторку Зінаіду Клиновецьку нічого не відомо. Але вона залишила українцям найбільшу добірку національних страв. Існує думка, що книгу насправді уклали історики, щоб зберегти в пам’яті українського народу, національний код у вигляді традиційних рецептів. Коли я відкривав свій ресторан 100 років тому вперед, це видання стало моїм путівником і фактично змінило розуміння української гастрономії. Я ніби потрапив у незвіданий раніше світ і як очманілий почав вивчати українську кухню.
Цікавість ще й у тому, що рецептах, які описані в книзі, відсутні грамажі. Тому доведеться докласти зусиль, аби розібратися. Але, повірте, результат цього вартує. Я досі намагаюся переглядати та відтворювати рецепти з цього збірника й часто додаю їх на свій сайт.
Їж як тварини. Природа здорового харчування
Розмовляючи про їжу, було б несправедливо оминути цю книгу. Адже саме вона відповідає на питання, які турбують не одне покоління: як харчуватися збалансовано, чому ми звикли переїдати та якої їжі потребує сучасна людина. Автори книги аналізують роль білків, вуглеводів, жирів і клітковини в нашому організмі та пропонують корисні поради для розуміння свого харчового середовища. Цікаво, що перед тим, як проаналізувати харчову поведінку людей Девід Робенґаймер і Стівен Джей Сімпсон не один рік досліджувати за якими принципами харчуються тварини й порівнювали їх поведінку із людською. В результаті науковці дійшли висновку, що всі живі організми на інстинктивному рівні знають, як збалансувати свій раціон. Втім, винятком є сучасні люди. Тож якщо ви хочете дізнатися про здорове харчування з наукової точки зору й зрозуміти, яку роль їжа відіграє у нашому житті, раджу прочитати.