В тексті книги особисті (польові) спостереження авторки об’єднано з історико-культурною інформацією та зі здобутками сучасної японістики, що стало підґрунтям культурологічної розвідки.
Власний досвід досить пролонгованого перебування в іншому середовищі дозволив дослідити поведінкові моделі, типові для способу мислення та побуту модерних японців, яким «пам’ять роду», всім та кожному, надає унікального національного ентузіазму. Принципові засади культурної антропології (до прикладу, релігійна лояльність) розглянуто на моделях життєпроявлення сучасного японського соціуму, в якому багатовікові поведінкові моделі свідомості й до сьогодні працюють як фундаментальні. Це засвідчено в культурному ентузіазмі героїні оповідки Фуе Катаяма. Сплеск у підтримці України японською інтелігенцією відбувся на хвилі занепокоєння долею нашої держави під час рашистської навали.
Культурологічна розвідка «Японія. З Хіракати під голос флейти...» дуалістична, бо текст та контекст розгортаються як на макроісторичному, так і на мікроментальному рівнях.
Уривок з книги