Вакцинація розділила світ на два табори: одні кажуть, що щеплення вбиває дітей, а другі — що рятує. То хто ж має рацію? Як вакцинація впливає на імунітет? А санітайзери й антибактеріальне мило? Що буде з вами й рідними, якщо не вакцинуватиметеся ви? Ваші сусіди? Так-так, сусіди, адже щеплення оточення впливає й на ваш імунітет, який ніколи не був суто приватною справою.
Авторка цієї книжки, Еула Біссс, після народження сина занурилася в імунологію. Вона сміливо руйнує стереотипи про щеплення, апелює до історії та літератури, вміло пов’язує реальність і міфологію. Прочитавши цю працю, ви точно знатимете, чи вакцинувати власну дитину. А ще під іншим кутом поглянете на вислів «ахіллесова п’ята» та історію про Дракулу.
Про автора
Еула Бісс — американська письменниця, авторка трьох книжок. Народилася в сім’ї лікаря-онколога. Закінчила Айовський університет за спеціальністю «нонфікшн». Викладає публіцистику в Північно-Західному університеті. Дописує в North American Review, Bellingham Review, Seneca Review і Harper’s, досліджує імунологію.
ЦИТАТИ
Про роль залишків вірусів у ДНК людини
Інколи вірус може заразити організм так, щоб забезпечити передачу вірусної ДНК через потомство цього організму, тобто вбудувавшись у його генетичний код. Дивує обсяг генетичного коду людини, який складається зі сміття — залишків давніх вірусних інфекцій. Наскільки ми знаємо, деякі шматочки цього генетичного матеріалу нічого не роблять, інші за певних умов можуть викликати рак, а деякі стали важливими для нашого виживання.
Про історію появи вакцинації
Вакцинація є попередником сучасної медицини, а не її продуктом. Вона бере початок з народної медицини, і першими її стали практикувати фермери. Доярки в Англії XVIII століття не заражувалися віспою. Ніхто не знав чому, але кожен міг переконатися, що це правда. Майже всі тоді перехворіли на віспу, а ті, хто вижив, мали на обличчі рубці від хвороби. Народна мудрість стверджувала: коли жінка доїть заражену корову, у неї з’являється кілька пухирців на руках, і вона стає стійкою до віспи, навіть доглядаючи жертв епідемії.
Уривок з книги