Усі ми маємо розум, але чи всі ми спроможні мислити? Тим більше мислити красиво? Архітектор і філософ Володимир Нікітін переконаний: для того, щоб уміти мислити красиво, потрібно навчитися бачити красу у нестандартному не тільки очима, а й кожною клітиною свого організму. На його думку, найголовніша краса мислення полягає у тому, що створюється щось таке, чого не було раніше. Щоб пережити красу, їй потрібно відкритися. У Божественне кожен заходить своїм шляхом…
У своїй книзі «Сади Софії» Володимир Нікітін частково розповідає про власний шлях пізнання і запрошує у свій світ читача. «Перебираю книжки, що написав, і їх немало… Видаючи, давно відчуваю лише полегшу. Так, певно, дерева восени, скидаючи плоди, вивільняються для зимового сну…»
Тут ви знайдете спогади автора про його дитинство, проведене біля Софії Київської; оповіді та образи, що відсилають до Біблії, філософії Сковороди тощо.
Сам Володимир Нікітін у передмові пояснює: «Написав не для дітей, не для дорослих, а для простих радощів і печалей серця свого та тих, хто не вишукуватиме в цих рядках резону, а подивиться чистим оком на ці невимудровані історії…»
Унікальність Книги
• Книга поєднує в собі прозу та філософські вірші.
• Містить різножанрові розділи: історії, казки, а також «сказання про місто Київ».
• Подає біографічні замальовки із життя автора.
• Ілюстрації зроблено Ігорем Гільбо, що, за словами Володимира Нікітіна, «вміє бачити, а малювати почав зовсім недавно».
• Читається легко, водночас занурюючи у глибини мудрості багатьох поколінь.
Чим Книга буде корисною для вас
• Ви дізнаєтеся, як автор став архітектором і чому архітектором «дивним».
• Ви отримаєте поживу для роздумів про найважливіші аспекти буття.
• Ви впізнаєте важливі для вас життєві ситуації у багатьох підтекстах і, можливо, знайдете відповіді на ті запитання, які вас турбують.
Про автора:
Володимир Нікітін – мислитель, поет, доктор культурології, кандидат архітектури. Автор кількох книг, в тому числі поетичних, автор понад 100 публікацій у галузях теорії та методології архітектури й містобудування, культури, освіти.
Уривок з книги