О книге Сотворіння світу. Сім днів із Тарасом Прохаськом
Пам’ять кожної людини — мов карта, на яку ми наносимо свої враження, риси найдорожчих людей, контури найважливіших міст і місць. Нерідко ця карта рясніє запитаннями, на які шукаємо відповіді протягом усього життя, цінними висновками, до яких приходимо завдяки досвіду, факта- ми та явищами, які обдумуємо, відчуваємо і запізнаємо.
На сторінках цієї книжки, цього інтерв’ю-ріки, журналістка Тетяна Терен і письменник Тарас Прохасько витворюють власну мапу із сімома важливими пунктами призначення. Вони роздумують про творення себе, про ландшафт, країну і світ, який нас формує. Приглядаються до рослин, тварин і людей. Намагаються зрозуміти і пояснити творчість. За цю семиденну мандрівку вглиб самих себе вони проходять кожен із етапів Акту Творення, намагаючись збагнути (на своєму рівні) задум Творця.
Перед нами найповніший портрет одного з найзнаковіших українських письменників сучасності. Перед нами спроба осмислити навколишній світ у всій його цілісності й тотипотентності.
Для всіх, хто шукає себе і відчуває зв’язок усього з усім.
Тарас Прохасько – український письменник, есеїст, публіцист, перекладач.
Автор книжок прози та есеїстики «Інші дні Анни» (1998), «FM Галичина» (2001), «НепрОсті» (2002), «Лексикон таємних знань» (2003), «З цього можна зробити кілька оповідань» (2005), «Порт Франківськ» (2006), «БотакЄ» (2010), «Одної і тої самої» (2013), «Ознаки зрілості» (2014), «Так, але…» (2019). У співавторстві з Мар’яною Прохасько видав книжки для дітей «Хто зробить сніг», «Куди зникло море» та «Як зрозуміти козу». Автор серії інтерв’ю з українськими інтелектуалами «Інший формат».
Представник Станиславівського феномена в українській літературі.
Лауреат премій «Смолоскип» (1997), журналу «Корреспондент» (2006, 2007), Польського інституту в Києві ім. Дж. Конрада (2007), ім. Ю. Шевельова (2013), «Книги року ВВС» (2013, 2019), а також Національної премії України ім. Т. Шевченка (2020).
Живе в Івано-Франківську.