Пропонуємо вашій увазі методику для первинної профорієнтації дітей та підлітків. Її можна використовувати як у домашніх умовах у колі сім’ї, так і в професійній діяльності профорієнтолога або шкільного психолога. За допомогою цієї методики ви зможете у легкій ігровій формі ознайомити дитину з різноманітним світом професій.
Що дозволить зробити методика?
- Познайомити дитину з різними сферами діяльності людини.
- Викликати інтерес до вибору майбутньої професії.
- Допомогти розпочати процес професійного самовизначення.
З чим стикаються батьки?
Працюючи з темою профорієнтації, ми помітили, що багатьом батькам важко зацікавити підлітків вибором професії. Розмова про профорієнтацію часто стає стресовою і для підлітків, і для батьків. Це пояснюється тим, що підлітки вже перебувають під тиском: навчання, репетитори, гуртки, соціальне становлення, гормональні зміни, та ще й зовнішнє незалежне оцінювання на горизонті.
Всі ці фактори роблять процес вибору майбутньої професії ще більш напруженим, оскільки від цього рішення може залежати не лише найближчі роки, а й усе подальше життя. Природно, що у таких умовах підлітку важко зробити обдуманий вибір.
Що робити?
Відповідь проста — почати раніше. Так само, як ми вчимо дитину читати, писати та рахувати, ми можемо знайомити її зі світом професій. Це можна робити у знайомій домашній обстановці та за допомогою ігрових рішень, наприклад, використовуючи набір «Знайомство з професіями». Придбавши цей набір один раз, ви також отримуватимете нові дидактичні ігри безкоштовно при їхньому випуску.
Ігри підходять для дітей віком від 7 років. За допомогою гри «Знайомство з професіями» ви допоможете дитині зрозуміти, чим займається той чи інший фахівець, що відрізняє різні професії, та наскільки важлива кожна з них. Найголовніше — ви зможете викликати у дитини інтерес до вибору професії.
Чому ігрова форма методики «Знайомство з професіями» є оптимальною для формування інтересу до вибору професії?
- Природне середовище. Гра — це найбільш звична форма діяльності для дитини, в якій вона почувається комфортно.
- Оптимальний час. Ігри розраховані на 15-30 хвилин активного спілкування, що відповідає рівню концентрації дитини.
- Досвід педагогів. Дидактичні ігри використовуються у педагогіці вже понад 100 років.
- Легка організація. Провести гру зможе будь-хто — батьки, бабусі, дідусі, старші брати чи сестри.
- Постійний інтерес дитини. Різноманітність і регулярне оновлення ігор допомагають утримувати увагу дитини.
Що входить до методики “Знайомство з професіями”?
- 100 карток професій - із різних сфер діяльності людини. Кожна картка містить короткий опис професії та візуальне зображення.
- Добірка з 15 ігор та вправ для занять із дітьми, які дозволяють пізнавати світ професій у цікавій формі. Для цього не потрібна спеціальна підготовка – всі ігри може організувати будь-який член родини.