Наше суспільство побудоване на кастовій системі – кожен займає у ній своє місце. І хоча сьогодні у людини є право вибору та можливість стати тим, ким вона захоче, так було далеко не завжди. З давніх-давен люди були розділені на класи. Це тривало тисячоліттями. Ба більше, сьогодні у багатьох країнах чітко простежується штучне розмежування між бідними та багатими, могутніми та безвладними, а що уже й говорити про бідні країни?
Окрім раси, класів та інших чинників розділу суспільства у світі існує могутня і при цьому невидима кастова система, яка впливає не лише на поведінку та долю звичайних людей, а й на цілі нації. Та насправді надія на вихід із цієї ситуації є. У своїй книжці авторка пропонує власні шляхи розв’язання глобальної проблеми несправедливості та розмежування людей.
Про авторку:
Ізабель Уілкерсон – американська журналістка і авторка бестселеру «Теплота інших сонць: епічна історія американської міграції», яку визнали однією з найкращих книжок 2010 року. Лауреатка Пулітцерівської премії за нарис.
Чим хороша ця книжка:
♦ Описує маловідому усім кастову систему Америки, Індії та нацистської Німеччини та проводить паралелі між ними.
♦ Розкриває усю правду про штучно створену та вигідну лише для окремих груп населення ієрархію суспільства.
♦ Вілкерсон досліджує вісім основ кастових систем у різних цивілізаціях, включаючи релігію, кровні лінії, соціальне клеймо тощо.
♦ Із книжки можна дізнатися, чим раси і касти схожі між собою, але чому це не одне й те саме.
♦ Ввійшла до списку обраних Опрою Вінфрі книг у 2020 році (Oprah’s Book Club 2020)
Уривок з книги