Сучасні міста колонізували заможні й успішні люди, залишивши далеко позаду жителів сіл і містечок. Хаби, коворкінги і хайтек-інновації поглинули парки, магазини та кав’ярні. Розбудова міст і міських районів призвела до нестримного збільшення орендних плат і концентрації багатства.
У цій книжці економіст і соціолог Річард Флорида розглядає кризу, що спричинила нинішній тип урбанізації.
ДЛЯ КОГО КНИЖКА
Книжка для всіх, хто цікавиться урбаністикою, розвитком міст, інноваціями.
ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА
Річард Флорида аналізує вплив сучасної урбанізації на економіку всього світу та пропонує варіанти, як подолати виклики сучасних міст.
ПРО АВТОРА
Річард Флорида - теоретик урбаністики, професор Торонтського університету. Штатний редактор Atlantic, New York Times, Wall Street Journal, Economist. Автор книжки «Homo creativus. Як новий клас завойовує світ» («Наш формат»). У 2005-му Esquire назвав Флориду «найкращим і найяскравішим», а 2006-го Businessweek відзначив його як «голос інновацій».
ВІДГУКИ
Урбаністам варто задуматися над теорією Річарда Флориди, яка спрямована дати відсіч новій міській кризі. Ця книжка змушує задуматися всіх, хто зацікавлений у створенні та плануванні міст і публічних просторів.
Library Journal
Річард Флорида - мислитель, який уперше пояснив, як приплив творчих людей відроджує міста. Тепер він робить наступний крок: шукає шляхи, щоб зробити урбанізацію доступною для всіх.
Волтер Айзексон
ЦИТАТИ
Про міста-суперзірки
Міста також захоплює феномен переможця, який отримує все. Подібно до того, як суперзіркові таланти в економіці отримують непропорційно великі винагороди, суперзіркові міста звеличуються над усіма іншими. Вони створюють найвищі рівні інновацій, мають високу концентрацію компаній, що є провідними у сферах фінансів, медіа, розваг та у високотехнологічних індустріях. Міста стають домом для непропорційно великої частки світових талантів.
Про стартапи
Стартапи і міста — це природна ідеальна пара. Міські території підтримують людське розмаїття, креативну енергію, культурне багатство, жваве вуличне життя та відкритість новим ідеям, яких шукають засновники стартапів. Поки більшість великих, добре налагоджених технологічних компаній, таких як Microsoft, Apple чи Facebook, потребують великих штаб-квартир і тому залишаються у передмістях, стартапи можуть використовувати гнучкі й адаптивні робочі простори, котрі пропонують міські промислові будівлі та склади.
Перші 15 сторінок книги