О книге Психологія політичної пропаганди. Методичні рекомендації для самостійної роботи студентів
В різних формах пропаганда як комунікація з метою (ре)формування світогляду існує стільки, скільки існує людство. Державотворча, політична, релігійна та військова пропаганда, пропаганда культури, мистецтва, наукових відкриттів чи здорового способу життя... Пропаганда використовується в освіті та у вихованні дітей, в управлінні бізнесом та в піар чи рекламних кампаніях.
Чи варто більше дізнатися, які ж її базові закони, методи й прийоми?
Адже той, хто свідомий у розумінні алгоритмів пропагандистських стратегій, вже не буде просто споживачем ідеологічного впливу. Лише об’єктом переконування.
В умовах війни: інформаційної, гібридної, а, особливо, конвенційних військових дій великі маси людей тотально залучаються у пропагандистські процеси. Усвідомлюючи це чи ні, вони активно захищають свої патріотичні погляди, намагаються переконати близьких чи знайомих, завзято сперечаються з опонентами онлайн чи наживо. Фактично такі активісти, поряд з професійними «бійцями» інформаційно-психологічних операцій (ІПСО) силових структур, стають своєрідним «ополченням» інформаційного фронту. Борються за себе й свою країну.
З книги «Психологія політичної пропаганди» ви дізнаєтеся про класичні та сучасні форми, канали та психотехнології пропаганди: підштовхування (nudge theory), astroturfing, user-generated content (UGC) тощо. Зазирнете за лаштунки упереджень, конспірології, демонізуючих міфів та пересторіг щодо пропаганди, які притаманні обивательському мисленню. На реальних прикладах та відео-продуктах теперішньої українсько-російської війни розберете пропагандистські прийоми стратегічних комунікацій. Навчитеся вчасно помічати прихований вплив та вдало захищатися від «промивання мозку».