О книге Міжнародна торгівля і сталий розвиток. Економічні, історичні та моральні аргументи на користь асиметричної глобальної торгівлі
Сучасний ортодоксальний погляд на світову торгівлю зосереджується, як правило, на ідеях вільної торгівлі, заснованих на теоретичному конструкті порівняльних переваг. У виданні «Міжнародна торгівля та сталий розвиток. Економічні, історичні та моральні аргументи на користь асиметричної міжнародної торгівлі» розглядатиметься ортодоксальна позиція, заснована на теоретичній економічній конструкції, що лежить в основі, історичному розвитку нині розвинутих економік і морально нестійкій позиції режиму вільної торгівлі.
Автор досліджує такі альтернативи, як угоди про найбільше сприяння та преференційну торгівлю, перш ніж навести аргумент на користь асиметричної торгівлі, де слаборозвинені економіки можуть розвиватися за тарифними бар’єрами та квотами, тоді як країни тріади зберігають відсутність бар’єрів для експорту цих економік. Він описує, як такий режим торгівлі буде взаємовигідним у довгостроковій перспективі, у тому сенсі, що розвиток відбувається шляхом індустріалізації, а збільшення ВВП на душу населення дозволить ринкам для експорту бути стійкими, таким чином розширюючи ринок товарів і послуг розвинутих економік. Однак автор демонструє, що вільна торгівля фактично збільшує розрив у розвитку, зберігаючи статус-кво з точки зору слаборозвинутих економік, які спеціалізуються на експорті первинної продукції з низькою доданою вартістю та імпорті промислової продукції з високою доданою вартістю.
У книзі аналізуються сучасні та історичні дані, щоб проілюструвати, як альтернативний режим торгівлі може бути справді вигідним як для розвинутих, так і для слаборозвинених регіонів світу: глобальний режим торгівлі, який здатний стабільно збільшувати ВВП без перенесення надлишку від бідних багатим націям і без довгострокової відданості альтруїзму з боку розвинених націй.