Книги Юрія Щербака є відмінним прикладом поєднання літератури і медицини.
Майбутній письменник, епідеміолог та політик народився 12 жовтня 1934 року в Києві. Навчався в Київському медичному інституті, після чого працював науковим співробітником в інституті епідеміології. Також писав п'єси для театру, перекладав поезію польських авторів, читав лекції та працював над науковими роботами. Перші оповідання Юрія Щербака були опубліковані в студентській газеті та стали початком його літературної діяльності. Його твори розповідали переважно про медичне середовище та випадки з практики.
Юрій Щербак отримав популярність завдяки документальним оповіданням про Чорнобильську трагедію, які були задумані автором як художнє дослідження причин аварії. Завдяки розповідям очевидців була вперше реконструйована картина розвитку подій і використовувалися невідомі публікації західної преси.
Перша книга «Як на війні» з’явилася друком 1966 року, вона поставила автора на чільне місце в гурті шістдесятників і відразу виділила його стиль серед інших.
Особливістю біографії стало те, що Юрій Щербак написав першу антиутопію в українській літературі, адже цей жанр ще не був представлений.
Трилогія «Час» Юрія Щербака є яскравою антиутопією, що ввібрала в себе всі ті загрози, які зараз постають перед українською нацією. До трилогії входять книги: «Час смертохристів», «Час Великої гри», «Час тирана». У своїх гостросюжетних політичних трилерах автор запевняє – для уникнення катастрофи необхідно шукати нові шляхи побудови суспільства. Публікації книг стали резонансними літературними подіями і принесли автору кілька престижних премій.