Уміння вести переговори — навик, який потрібен усім, незалежно від професії і специфіки роботи. Але майстерність парламентера особливо цінується в бізнес-середовищі, де ставки завжди високі. Прокачати таку корисну навичку вам допоможуть книги про переговори. Серед великої різноманітності літератури на тему комунікацій ми вибрали найкорисніші практичні книги. Радимо звернути увагу на ці книги підприємцям, топменеджерам, менеджерам із продажу, HR-фахівцям.
У літературі пропонованого напряму ви знайдете багато корисної інформації:
Звичайно, не достатньо лише читання літератури, щоби стати справжнім майстром переговорів. Ви можете також відвідувати курси або тренінги досвідчених спікерів, шукати потрібні поради в інтернеті. Але головне правило вдосконалення — постійна практика. Тому радимо вам закріплювати прочитаний матеріал у бесідах, суперечках і інших словесних баталіях із друзями й колегами.
Рекомендуємо почати навчання мистецтву переговорів із книг Гевіна Кеннеді. Він розробив стратегію переговорного процесу, й описав її в посібнику «Домовлятися завжди». У цікавій формі, із завданнями і прикладами, ви навчитеся бути переконливим співрозмовником. Також Кеннеді написав практичну книгу «Переговоры. Полный курс».
Автори книги «Переговоры без поражения. Гарвардский метод » Роджер Фішер, Вільям Юрі і Брюс Паттон працюють у Гарвардському переговорному проєкті. Вони розкажуть вам, як працює метод принципових перемовин, суть якого в співучасті опонентів, а не у ворожнечі. Їхні поради застосовуються в професійній сфері й у побуті. Також майстерності парламентаря ви можете повчитися у 45-го американського президента Дональда Трампа. Його вміння вести результативні перемовини, а також хитрі тактики і прийоми описав консультант із нерухомості Джордж Росс. Автор книги «Переговори у стилі Трампа» працює з політиком уже понад 30 років.
Якщо ваші комунікації вимагають рішучих методів — для вас книга колишнього співробітника ФБР «Ніколи не йдіть на компроміс. Техніка ефективних переговорів» Кріса Восса. Він описав 9 принципів, які допомагали йому вести діалог в екстремальних ситуаціях, у тому числі з терористами. З новинок зверніть увагу на книгу «Ідеальний аргумент», у якій ви знайдете 1500 способів правильно використовувати фрази-енкоди.
У переговорах важливо не хто має рацію, а хто в підсумку буде володіти ситуацією. Купуйте книги з ведення переговорів у нашому інтернет-магазині з доставкою по Києву та інших містах України, і станьте сильним опонентом вашим співрозмовникам. Але пам’ятайте, що теорія без практики не працює.