Книги автора Білл Ґейтс (William Henry Gates III) купити в Києві, Україні - інтернет-магазин бізнес-книг kniga.biz.ua
kniga.biz.ua

Білл Ґейтс (William Henry Gates III)

Білл Гейтс

Народився 28 жовтня 1955 року в Сіетлі, штат Вашингтон, США у родині корпоративного адвоката Вільяма Генрі Ґейтса II та члена ради директорів First Interstate Bank, Pacific Northwest Bell та національної ради United Way Мері Максвелл Ґейтс.

Білл Ґейтс навчався у муніципальній початковій школі, а потім – у приватній школі Lakeside School. У 1973 році він вступив до Гарвардського університету на факультет права, але був відрахований у 1975 році за неуспішність та прогули.

У 1970 була створена перша компанія Traf-O-Data в якій працював Білл Ґейтс та його однокласники Пол Аллен та Пол Гілберт. Компанія займалася розробкою програми для оптимізації вуличного руху, це була перша успішна програма, продана Біллом Ґейтсом уряду за $20 тис. доларів.

У 1971 році фірма Information Sciences запропонувала Біллу та Полу написати програму для складання платіжних відомостей.

У 1972 році Ґейтс написав пакет програм з розподілу енергії та безпеки Бонневільської греблі. Оплата становила $30 тис. доларів.

Наприкінці 1973 Пол Аллен, друг Білла, отримав місце в Бостонському відділенні "Ханівел", і Ґейтс взявся допомагати йому у складанні програм.

У 1974 році компанія MITS створила новий персональний комп'ютер - Аltair 8800 і Білл пропонує для цього комп'ютера зовсім нову мову програмування, що пізніше завоювала весь світ - BASIC. Пробний пуск нової мови пройшов вдало і Ґейтс отримує роботу.

У 1975 році Ґейтс спільно з Алленом заснували компанію Micro-Soft, пізніше названу Microsoft Corporation.

У 1979 році компанія IBM пропонує Біллу створити операційну систему для першого в світі персонального комп'ютера, але Ґейтс відмовляється, тому що він не мав розробок, необхідних для такої роботи. Цього ж року він придбав операційну систему під назвою 86-DOS і запрошує до себе працювати Тіма Паттерсона, її автора. Після значної переробки куплена за $50 тисяч операційна система стала іменуватися MS-DOS і була запропонована компанією Ґейтса IBM PC.

У вересні 1980 року IBM схвалила проект і підписала з Біллом Ґейтсом розгорнутий контракт.

У 1981 році Пол Аллен і Білл Ґейтс перетворять Microsoft на корпорацію з виробництва комп'ютерних програм. IBM у тому ж році випускає перший персональний комп'ютер із MS-DOS 1.0 – шістнадцятибітною операційною системою. У програмне забезпечення цього комп'ютера було включено продукти Microsoft - COBOL, BASIC, Pascal.

В 1982 Білл Ґейтс переконав менеджерів IBM в необхідності почати експансію MS-DOS - пропонувати за ліцензією цю операційну систему іншим виробникам ПК.

У 1983 року у Microsoft створюється комп'ютерна миша - маніпулятор Mouse, що дозволяє значно полегшити введення даних у ПК, оснащений графічним інтерфейсом. Також корпорація представляє новий текстовий редактор спеціально для MS-DOS. Також у 1983 році компанія Білла Ґейтса представляє Windows.

1993 року двадцять п'ять мільйонів людей у світі користуються Windows як зареєстровані користувачі.

У 1998 році корпорація Microsoft звинувачується в нечесному поводженні зі споживачами та конкурентами. Білла Ґейтса викликають на допит, який триває загалом дванадцята година. Проти Ґейтса було багато фактичних матеріалів, включаючи електронні листи з погрозами. Внаслідок судового процесу від корпорації вимагали виплатити значні штрафи, неустойки, а також змінити обов'язково свій підхід до бізнесу. 14 грудня 2004 Білл Ґейтс увійшов до ради Berkshire Hathaway - конгломерат, який включає в себе Geico (автомобільне страхування), Benjamin Moore (фарби) і Fruit of the Loom (текстиль). Ґейтс також входить до складу ради Icos, біотехнологічної компанії Bothell.

7 січня 2008 року Білл Ґейтс оголосив про свої наміри скласти свої повноваження як керівника корпорації Microsoft у липні 2008 року, переключивши свою діяльність на управлінням Bill & Melinda Gates Foundation, благодійного фонду, створеного ним разом із дружиною для підтримки проектів у сферах охорони здоров'я та освіти.

З 27 червня 2008 Білл Ґейтс передав свої повноваження Стіву Балмеру, генеральному директору Microsoft, але залишився головою Ради директорів і найбільшим власником акцій Microsoft - 8,7%. Відхід Ґейтса мало вплинув продуктивність корпорації.

А сам Білл Ґейтс заснував компанію Bill Gates Company Three ("bgC3"). Її діяльність позиціонується як дослідницька, некомерційна, а згідно з нормативними документами компанія "bgC3" займається роботами в галузі аналітичних досліджень, наданням технологічних послуг та розробкою програмного та апаратного забезпечення.

У жовтні 2013 року під даними Reuters три великі акціонери Microsoft (з часткою близько 5%) вимагали відставки Білла Ґейтса з посади голови ради директорів корпорації. На той час частка акцій Ґейтса становила 4,5 відсотка. У лютому 2014 року Ґейтс залишив посаду голови ради директорів.

2 грудня 2015 року разом із Цукербергом заснував фонд Breakthrough Energy Coalition, покликаного залучати приватні інвестиції у пошук та розробку джерел чистої та альтернативної енергії. Створив ініціативу Mission Innovation, яка об'єднує 20 країн, включаючи Велику Британію, США, Бразилію, Індію, Китай та інші. Завдання ініціативи полягає у дворазовому збільшенні рівня державних інвестицій у розробку джерел чистої енергії протягом наступних п'яти років із $10 млрд до $20 млрд доларів на рік.

14 березня 2020 Білл Ґейтс повідомив про те, що залишає раду директорів Microsoft, залишаючи за собою лише посаду радника голови правління.

Білл Ґейтс – наймолодший мільярдер. Він став ним у 25 років.

Книги автора Білл Ґейтс (William Henry Gates III) :

399 грн
299 грн

Сьогодні купили