Книги автора Брати Капранови купити в Києві, Україні - інтернет-магазин бізнес-книг kniga.biz.ua
kniga.biz.ua

Брати Капранови

Брати Капранови

Брати Капранови — письменники, засновники видавництва "Зелений пес" та літературного онлайн-альманаху "Гоголівська академія", культурні діячі, блогери. Підтримують та популяризують все українське.

Дмитро та Віталій Капранови, народились у 1967 році, на території сучасної Молдови. Мають ще одного старшого брата. Разом з родиною переїхали до Очакова, там закінчили школу, займались греко-римською боротьбою та відвідували музичну школу. Вищу освіту здобували у Москві та Свердловську, вивчали кібернетику. 1988 року обидва брати одружились із близнючками та поїхали до Москви.

На той час там організовувався потужний діаспоровий осередок. Прагнучи підтримати цей рух, Капранови видавали газету українською мовою, та літературний журнал, у якому друкувались українські фантастичні твори. Саме в цей час з'явилась ідея першої прозової збірки братів "Кобзар 2000" Вона буде видана лише у 2001 році, у заснованому ними видавництві "Зелений пес", а створити видавництво довелось тому, що повернувшись до України у 1998 році, Капранови застали видавничу справу у повному занепаді й видати власну книжку їм просто не було де.

Перший проєкт з популяризації української книги називався "Книгоноша" і полягав у створенні каталогу всіх україномовних видань, а набралося їх тоді приблизно 600. Потім був конкурс української літератури "Золотий Бабай", організований Капрановими разом з телеканалом "1+1".

Зараз брати Капранови популяризують українську культурну спадщину та розвінчують історичні міфи на своєму ютуб-каналі "імені Т. Г. Шевченка" та продовжують літературну діяльність. Їх творчий доробок, станом на 2020 рік, складає 12 книжок.

Дмитро Капранов помер 16 квітня 2024 р. у віці 56 років.

Книги автора Брати Капранови :

200 грн
270 грн
235 грн
457 грн
924 грн
761 грн
914 грн
635 грн
250 грн

Сьогодні купили