Книги автора Чімаманда Нґозі Адічі (Chimamanda Ngozi Adichie) купити в Києві, Україні - інтернет-магазин бізнес-книг kniga.biz.ua
kniga.biz.ua

Чімаманда Нґозі Адічі (Chimamanda Ngozi Adichie)

Чимаманда Нгози Адичи

 

Чімаманда Нґозі Адічі — нігерійська феміністська письменниця, поетеса, лекторка. Її називають найвидатнішою з «низки критично налаштованих молодих англомовних авторів, яким вдалося привернути увагу нового покоління читачів до африканської літератури».

На травень 2014 року твори Чімаманди Нґозі Адічі перекладено 27 мовами. Українською в 2018 вийшла робота «Люба Іджеавеле, або феміністичний маніфест у п'ятнадцятьох пропозиціях».

Чімаманда студіювала медицину та фармакологію в Університеті Нігерії півтора року. Упродовж цього часу редагувала The Compass — журнал, видаваний католицьким студентством медичного факультету. Відчувши, що медицина — не її покликання, 1996 року Нгозі поїхала навчатися в Штатах. Прослухавши курс лекцій з комунікації та політології в Дрексельському університеті, що у Філадельфії, перевелася в Університет Східного Коннектикуту, щоб жити ближче до сестри, що мала медичну практику в Ковентрі. 2001 року Чімаманда з відзнакою закінчила цей виш з бакалаврським ступенем.

У 2003-му здобула ступінь магістра у галузі літератури, пройшовши Літературні семінари Джонса Гопкінза в Університеті Джонса Гопкінза. 2008 року здобула магістерський ступінь у мистецтвах, спеціалізувавшись у галузі наук про Африку у Єлі.

У 2005–2006 була годдерівською стипендіаткою у Принстоні. 2008 року здобула стипендію Мак-Артура. Редкліффський інститут перспективних досліджень нагородив Адічі стипендією на студії в Гарварді на 2011–2012 роки. 18 травня 2016 року Адічі здобула докторське звання в гуманітарних науках Університету Джонса Гопкінза.

Чімаманда Адічі належить до народу іґбо. Проживає у Сполучених Штатах і в Нігерії, де провадить літературні семінари.

Книги автора Чімаманда Нґозі Адічі (Chimamanda Ngozi Adichie) :

620 грн
475 грн
500 грн

Сьогодні купили