Батьки, ви хочете, щоб ваші діти були найрозумнішими, найерудованішими і найуспішнішими?
На допомогу вам уже поспішає неймовірна й унікальна книжка, що допоможе вашій дитині поринути у цікавий світ винахідництва. Дитина дізнається безліч прикладів, порад, правил та рекомендацій для подорожі у світ креативу, що допоможуть розвинути інтелектуальні й творчі здібності, сформують неординарне мислення, а також за допомогою найцікавіших завдань — розбурхають уяву та змусять поглянути на світ вже іншими очима – очима винахідника!
Однією зі складових сучасної успішної людини є креативність та винахідливість. Але як вигадати те, чого раніше не існувало? Та ще й так, щоб це було суперзатребувано вже сьогодні?
Усередині кожного з нас живе справжнісінький винахідник. Просто одного разу його треба розбудити і змусити працювати. І тоді у світі з’явиться щось нове.
Книжка «Думай і винаходь» Тима Скоренка пропонує незвичайні експерименти для пробудження внутрішнього винахідника кожного з нас. Також ваша дитина дізнається з неї безліч цікавих реальних історій, що підштовхнуть до геніальних думок.
Спробуйте, запропонувати своїм дітям таку гру — винайти чи вдосконалити щось! Побачите, з яким ентузіазмом вони візьмуться за справу і почнуть сипати ідеями! І не сумнівайтеся, вам захочеться розв’язувати завдання не менше, ніж вашому юному винахіднику!
Шість причин прочитати цю книжку:
— Формує образне мислення.
— Сприяє розвитку творчого потенціалу.
— Ознайомлює з алгоритмом винаходів.
— Розвиває інтелект.
— Вчить спостережливості й уважності.
— Розширює світогляд.
Щоб краще розуміти механізм появи нових винаходів, варто познайомитись із тим, як винаходять інші. У книжці ви прочитаєте про те, як з’явилися 3D-ручка і мікрохвильова піч, липкі папірці для нотаток і розумний бджолиний вулик, чого тут тільки немає!
Про деякі винаходи неможливо читати без сміху. Як вам, приміром, будильник-шредер, який подрібнює грошову купюру, якщо ви не встаєте за дзвінком? А котячий туалет із підігрівом? А скакалка, що змінює колір? А ілюмінатор для собак, вбудований у паркан? А шпалери із бульбашками? Проте деякі винаходи реально рятують людям життя — ліки й вакцини, фільтри для води в Африці, надувні велосипедні шоломи, автомобільне скло «триплекс», що не б'ється. І все це колись було придумано й винайдено розумними і спостережливими людьми!
Ну і, звичайно ж, книжка повідає про те, що потрібно робити, аби ваш винахід не поцупили. Звісно, запатентувати його! Інакше може статися та сама історія, що з італійцем Антоніо Меуччі. Не чули про нього? І ніхто не чув. А саме він тимчасом винайшов телефон! Але не зміг запатентувати, і всі лаври дісталися за кілька років іншому винахіднику!
Про автора
Тимофій (Тим) Юрійович Скоренко — сучасний письменник, журналіст та популяризатор науки. Закінчив Білоруський національний технічний університет, де здобув професію фахівця з двигунів внутрішнього згоряння.
Автор півтора десятка книжок різних жанрів — як художніх, так і нон-фікшн. Як спікер виступає в різних аудиторіях з науково-популярними лекціями та майстер-класами з піару та журналістики. Лауреат низки професійних та жанрових премій.
Захоплюється туризмом, подорожами автостопом, колекціонуванням метеликів та читанням енциклопедій.
ЦИТАТИ З КНИГИ
Подарунок від портових вантажників
Часом буває так, що винахід, створений для однієї галузі, може знайти собі застосування в іншій. У цьому немає нічого незвичайного. Наприклад, футболки, в яких ми ходимо щодня, у XIX столітті з’явилися як спідня білизна. А носити їх як звичайний одяг стали портові вантажники і шахтарі — на футболці немає ґудзиків, її легко знімати й одягати, і відірватися від неї нічого не може.
Чи є сенс?
Якщо ваш винахід нікому не потрібен, не зациклюйтеся на ньому. Придумайте щось інше. Або, як варіант, поміркуйте про інше застосування для першого винаходу.
Не зупиняйтеся!
Придумуйте те, що на перший погляд здається дріб’язковим, неважливим і нікому не потрібним. Винаходьте навіть те, що вже винайдено до вас. Головне — не зупиняйтеся!
Провальний гаджет
Якщо мотиваційний гаджет змушує вас робити те, що за вас може виконати робот, це провальний гаджет. Наприклад, якщо ви весь час забуваєте зачиняти двері до ванної, простіше поставити на двері дотягувач, який зачинятиме їх за вас, ніж вмикати мотиваційні нагадувачі.
Винахідник усередині нас
Усередині кожного з нас живе справжнісінький винахідник. Людина, яка придумала смартфон, автомобіль чи роликові ковзани, нічим не відрізнялася від інших — точнісінько так само ходила вулицями, гралася, читала книжки. Просто одного разу вона розбудила свого внутрішнього винахідника і змусила його працювати. Й у світі з’явилося щось нове.
Винайти квагу
Пам’ятайте: ідея може прийти звідки-небудь. Навіть із вікіпедійної статті про смерть останньої кваги в Амстердамському зоопарку.
Робити життя легшим!
Людина завжди обирає найпростіший і найзручніший спосіб. Якщо їй легше підняти м’яч самій, а не чекати на дрон, вона зробить це. Тому, якщо ви побачили проблему і придумали спосіб її розв’язання, переконайтеся, що: використовувати цей спосіб простіше і зручніше, ніж обійтися без нього.
Випадковий винахід?
…нічого випадкового не буває. Випадковість — це результат багаторічних досліджень і напруженої праці.
Сторінки з книги