Шарлотта Маллінз оживляє мистецтво через історії тих, хто його творив, і, що важливо, змінює структуру тих, хто включений до розповіді, щоб створити більш різноманітний і захопливий ландшафт мистецтва.
Вона показує, як мистецтво може допомогти нам по-іншому побачити світ і зрозуміти своє місце в ньому, як воно допомагає нам виразити себе, підживлює нашу творчість і сприяє нашому загальному добробуту та позитивному психічному здоров’ю.
Чому наші предки займалися мистецтвом? Що означало мистецтво для них і що їхнє мистецтво означає для нас сьогодні? Чому мистецтво взагалі важливе?
Маллінз знайомить читачів із скульптурами «Теракотова армія» та «Нок», художниками епохи Відродження, такими як Джотто та Мікеланджело, першопрохідцями, зокрема Кете Кольвіц, Пабло Пікассо, Фрідою Кало, та сучасними художниками, які створюють мистецтво як опір, такими як Ай Вейвей та Ширін Нешат. Також вона нагадує про забутих художників, таких як Софонісба Ангісола, Гуан Даошен і Джейкоб Лоуренс, і подорожує в долину Нігеру, Перу, Яву, Рапа-Нуї та Австралію, щоб розширити наше розуміння того, чим мистецтво є і яким має бути.
Ця надзвичайна подорож через 100 000 років відзначає вирішальну роль мистецтва в розумінні нашої спільної культури та історії.
ПРО АВТОРКУ
Шарлотта Маллінз — мистецтвознавиця, письменниця і телеведуча. Колишня редакторка ArtReview, V&A Magazine і Art Quarterly, вона опублікувала більше десяти книг про візуальне мистецтво.
ВІДГУКИ
«Новий погляд на історію мистецтва, якою ми її знаємо.»
Кеті Гессел, подкаст The Great Women Artists
«Енергійна, яскрава та чудова книга.»
Едмунд де Ваал, художник і письменник
«Шарлотта Маллінз розповідає історію мистецтва надзвичайно яскравим стилем, ведучи читача у захопливу подорож у часі, що охоплює тисячі років і сотні творів мистецтва.»
Вілл Гомперц, автор видань «Думай як митець» і «Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі»