Герої минулого є прикладом того, що свої права і свободу захищати потрібно за будь-яких обставин.
ТЕМАТИКА
Історія України ХХ століття, національно-визвольна боротьба 1920-х років.
ПРО КНИЖКУ
Ця книжка допоможе сформувати початкові уявлення про часи Української Народної Республіки та перших визвольних змагань. А також познайомить із повстанським рухом і видатними отаманами.
ДЛЯ КОГО КНИЖКА
Для дітей молодшого і середнього шкільного віку, що цікавляться історією України, військовою тематикою, історичними персонажами, а також їхніх батьків.
ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА
Автору вдалося в захопливій і доступній формі розповісти про складні історичні обставини періоду УНР. Зокрема про російську агресію і боротьбу повстанців на чолі з легендарними героями-отаманами сто років тому. Книжка щедро ілюстрована відомим художником Сашком Ком’яховим.
ПРО АВТОРА
Володимир Тиліщак — історик, кандидат історичних наук, заступник голови Українського інституту національної пам’яті. Є одним з авторів Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні.
ЦИТАТИ
Чому повстанці брали псевда
Ще на Запорозькій Січі кожен, хто записувався в козаки, отримував прізвисько. Бувало, вигадував його сам, але частіше таке прізвисько-псевдо давали побратими. І багато сучасних українських прізвищ походять саме від них. Та їхні носії не завжди про це й здогадуються. А ти цікавився історією свого прізвища, може й воно — козацьке?
Повстанці багато в чому наслідували козацькі традиції. Та й себе часто називали козаками чи гайдамаками. Тому й оту традицію прізвиськ продовжили. Псевда часто мають і сучасні наші воїни-захисники.
Про Холодний яр
Є на Черкащині місцина, овіяна легендами. Називають її Холодний яр.
Триста років тому в холодноярських лісах гуртувалися повстанці, яких називали гайдамаками. Збираючись на боротьбу з гнобителями, там вони освячували свої ножі. А сто років тому ті ліси стали осередком спротиву більшовицькій окупації. Ця боротьба знову прославила Холодний яр.