У чому ключ до щасливого життя?
Це питання, яке хвилює усіх нас і на яке намагається відповісти найдовше й найуспішніше дослідження щастя. Майже 80 років пішли на з’ясування формули задоволеності життям, гарного самопочуття, здоров’я та довголіття.
Керівники Гарвардського дослідження розвитку дорослих Роберт Волдінґер і Марк Шульц представляють науковий погляд на те, що робить нас щасливішими у різному віці та від чого найбільше залежить наш добробут. Ця новаторська робота об’єднує наукову точність, традиційну мудрість, неймовірні реальні історії та практичні ідеї, щоб раз і назавжди довести — наше щастя залежить тільки від нас самих.
Чому варто прочитати
Книга містить не лише статистичні та наукові дані, які збирали понад 80 років, а й натхненні життєві історії та покрокові вказівки, які допоможуть створити своє щасливе життя навіть у найскладніші часи.
Автори книги — відомі експерти у галузях психіатрії та філософії, які сформували книгу на основі фактів та науково доведених даних.
Про авторів:
Роберт Волдінґер — американський психіатр та психоаналітик.
Марк Шульц — доктор філософії Каліфорнійського університету в Берклі, клінічний психолог.
Цитати:
Увага, спойлер: щасливе життя — складна штука. Для всіх.
Щасливе життя радісне… і постійно кидає нам виклики. Сповнене любові, але також болю. І воно не відбувається зараз, а складається з часом. Це процес . У ньому є хаос, спокій, легкість, тягарі, боротьба, досягнення, перешкоди, стрибки вперед і жахливі падіння. І звісно, щасливе життя завжди закінчується смертю.
Ми завжди порівнюємо своє внутрішнє життя із зовнішнім життям інших людей. Іншими словами, ми постійно порівнюємо свої негативні та позитивні переживання, чудові дні й жахливі, відчуття впевненості та незахищеності з рафінованими версіями життя, що їх нам показують інші. Найпомітніше це відбувається у соцмережах, де ми розміщуємо тільки фото веселощів у ресторані чи відпочинку на пляжі, але зрідка врівноважуємо їх реальністю сварок за столом чи поганим самопочуттям із похмілля. Цей дисбаланс означає, що коли ми порівнюємо наші життя і картинки, які нам показують інші, легко відчути, що щасливе життя десь інде.
Як рухатися далі на шляху до хорошого життя? По-перше, визнати, що хороше життя — не пункт призначення. Це сам шлях і люди, які йдуть ним разом із вами. Крок за кроком ви вільні вирішувати, кому і чому приділяти увагу. Тиждень за тижнем — розставляти пріоритети у стосунках і обирати товариство саме тих людей, які мають для вас значення. Рік за роком ви вільні шукати мету й сенс життя, яке хочете збудувати, і стосунків, які хочете розвивати. Плекаючи допитливість, звертаючись до інших — до сім’ї, коханих людей, колег, друзів, знайомих, навіть незнайомців, — ви зміцнюєте фундамент хорошого життя: одне осмислене питання за раз, один момент відданої, справжньої уваги за раз.
Уривок з книги