Книга Джеймса Холліса «Слідами богів. Роль міфу в сучасному житті» розглядає міфи та їх вплив на сучасний устрій крізь призму екзистенціалізму.
Світ змінився — різні міфологічні системи, які об’єднували людей у племена, втратили свою об’єднувальну силу, їх замінили соціальні уявлення та політичні ідеології. Руйнування міфів — тих цінностей і уявлень, які багато століть допомагали людині встановлювати зв’язок з енергіями всесвіту (тобто з богами, якщо говорити мовою метафори), зі спільнотою (сім’єю, соціумом) та самою собою, — змушує нас шукати точку опори всередині себе.
Чому людина має прийняти цей виклик — взяти на себе відповідальністьза своє життя, за формування особистого міфу та власної системи цінностей?
Нам потрібно відчувати, що, по-перше, ми прожили своє життя настільки добре і повно, наскільки це можливо, і, по-друге, що у нас був якийсь зв’язок із вищим світопорядком, якась причетність до таїнства, яке пронизує всю історію і оживляє душу кожної людини.
Це подвійне завдання — жити власним життям, шануючи таїнство, — хоч як дивно, являє собою два різні аспекти однієї сутності. Бо перша його частина передбачає не тільки наявність волі, щоб узяти на себе відповідальність і за своє життя, і за втілюваний у ньому зміст, але й право вибрати інший шлях, що може абсолютно відрізнятися від того, яким ми йшли раніше. Досягти кінця свого життя і дізнатися, що жодної справжньої мандрівки не було, набагато жахливіше, ніж будь-які жахи, які можуть зустрітися в нас на шляху.
Джеймс Холліс — ліцензований юнґіанський аналітик, що має приватну практику у Вашингтоні, округ Колумбія. Він багато років працював виконавчим директором Освітнього центру Юнґа в Хюстоні, штат Техас, до 2019 року був виконавчим директором Товариства Юнґа у Вашингтоні, а зараз входить до ради директорів JSW. Джеймс Холліс був першим директором із тренінгів у Філадельфійському інституті Юнґа та є почесним віцепрезидентом Фонду Філемона (Philemon Foundation). Крім того, він обіймає посаду старшого аналітика в Міжрегіональному товаристві юнґіанських аналітиків.
Уривок з книги