Ця книга входить в
Комплект книг з історії України (для дорослих)
, Комплект книг "Хіти продажу"
(Ціна комплекту нижче суми ціни кожної з книг окремо)
Серед великої кількості літератури, присвяченої діяльності УПА, ця книжка претендує на особливе місце: тут читач знайде структурований і лаконічний виклад історії повстанської боротьби. Видання проілюстроване великою кількістю унікальних фотографій, документами і свідченнями учасників. Специфіка кількарівневого тексту допоможе читачеві побачити цілісну картину повстанського руху, зрозуміти його місце і роль в українській та світовій історії.
ДЛЯ КОГО
Для всіх, кого цікавить історія боротьби українців за свободу, не спотворені пропагандою факти про УПА та ОУН. Це книжка, яка має бути у домашній книгозбірні кожного українця. Книжка-фотоальбом, яка може частково замінити втрачені у вирі історії родинні світлини.
ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА
Це видання допоможе кожному зрозуміти, чому і як українці чинили спротив ворогу, який значно переважав їх у силі; побачити у завзятті вояків УПА джерело незламності вояків ЗСУ. У книжці опубліковано кілька сотень світлин і документів з архівів Центру досліджень визвольного руху та Служби безпеки України.
ПРО АВТОРІВ
Володимир В’ятрович — історик, публіцист, державний та громадський діяч. На посаді директора архіву СБУ розсекретив доти таємні архіви КГБ. Голова Українського інституту національної пам’яті у 2014—2019 рр. Автор і співавтор 16 книжок з історії України ХХ століття.
Ігор Дерев’яний — історик, працював старшим науковим співробітником Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», заступником директора з наукової роботи Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору».
Руслан Забілий — історик, громадський діяч. Генеральний директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». У 2008–2009 роках очолював Центр досліджень визвольного руху. Солдат ЗСУ.
Петро Содоль — дослідник історії УПА, майор Армії США, співробітник видавничого комітету «Літопис УПА». Автор книги «UPA: They Fought Hitler and Stalin: a Brief Overview of Military Aspects from the History of the Ukrainian Insurgent Army, 1942–1949», енциклопедичних видань з історії УПА «Українська повстанча армія, 1943–49».
ЦИТАТИ
Про Українську повстанську армію
УПА від самого початку вважала себе зародком Збройних сил Української Самостійної Соборної Держави і тому структурувалася як регулярне військо. Організаційна структура УПА була проста, прямолінійна, але водночас достатньо гнучка, щоб можна було ефективно розподіляти людські та матеріальні ресурси, пристосовуючись до мінливих воєнних реалій, та досягати значних бойових успіхів. Дбаючи про суворий контроль згори, її творці сприяли також виявам ініціативи знизу.
Нам доводиться продовжувати ту саму боротьбу
Відновлення повстанської естетики в сучасній Україні не випадкове. Адже нам доводиться продовжувати ту саму боротьбу, в якій брали участь бандерівці, — боротьбу за свободу. Супроти того ж ворога — російського імперіалізму. Тоді одягненого в совєтську гімнастьорку, нині — в уніформу збройних сил РФ. І нам сьогодні корисним є не стільки практичний досвід УПА. Адже ця армія вела війну повстансько-підпільними методами, придатними нині хіба на тимчасово окупованих теренах. Для нас ключове — здатність вояків чинити опір у навіть, здавалося б, безнадійних умовах.
Уривок з книги